Habur'da şoförler isyan çıkardı

Habur'da şoförler isyan çıkardı.10878
  • Giriş : 30.04.2009 / 22:56:00

Şırnak'n Silopi İlçesi'nden Irak'a açılan Hubar Sınır Kapısı TIR Parkı'nda kamyon şoförleri kantarı ateşe verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından işletilen Habur Sınır Kapısı'ndaki TIR Parkı'nda, Irak'a yük taşıyan kamyon şoförleri önceki gün kontak kapatarak eyleme başladı. Parkta bir kantarın bulunduğunu ve bunun da yetersiz olduğunu ileri süren şoförlerin eylemi, Şırnak Vali Yardımcısı Abdullah Akbaş, Silopi Belediye Başkanı DTP'li Emin Toğurlu, sorunun çözüleceği sözü vermesiyle sona ermişti.

BUGÜN KANTARI YAKTILAR

Parkta bugün oturma eyleminde bulunan şoförlerden bir grup kantar ve kantarın bulunduğu kulübeyi ateşe verdi. Parka gönderilen çok sayıda asker ile görevli yangını kontrol altına alırken, bazı şoförlerin taşlı saldırısına uğradı.
Bir grup şoför parkın girişindeki nöbetçi kulübelerine saldırıp devirdi. Güvenlik güçleri şoförlere müdahalede bulunarak olayları önledi.

GEÇİŞLER DURDU

Şırnak Vali Yardımcısı Abdullah Akbaş ve 173'üncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Sadık Piyade, olayın meydana geldiği TIR Parkı'na geldi. Vali Yardımcısı Akbaş, “Oturma eylemini başlatan şoförlerin arasına provokatörlerin sızması sonucu park içindeki kantar ve kantara ait kulübeyi ateşe verdiler. Gerekli önlemler alındı. Şoförlerin oturma eylemi sürüyor. Eylemi bitirmek için çalışıyoruz” dedi.

Eylem nedeniyle Habur'daki TIR Parkı çevresine çok sayıda asker sevkedildi. Habur'da güvenlik önlemi artırılırken, eylem nedeniyle öğle saatlerinden itibaren Habur Sınır Kapısı'ndan Irak'a geçişlerde durdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*