Hac fiyatları vekili kızdırdı

  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

Meclis Dilekçe Komisyonu Başkanı Yahya Akman, hac fiyatlarının yüksek olmasının adil olmadığını ve konu üzerinde araştırma yapıp sonuç elde edemediği taktirde gerekirse soru önergesi vereceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde bir bilgisayar mağazasının açılışına katılan Meclis Dilekçe Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, bir vatandaşın hac fiyatlarının yüksekliğinden şikayetçi olduğunu söylemesi üzerine açıklamalarda bulundu. Akman ''Bende hac fiyatlarının yüksek olmasından rahatsızlık duyuyorum, burada büyük bir haksızlık olduğu kanısındayım.Turizm şirketleri gazetelerde boy boy yurt dışı gezileri için 7 gün 7 gece haftalık on günlük her şey dahil tam pansiyon 300-400 euro şeklinde reklam vermektedir, tatiller daha pahalıya mal olması gerekirken hac ziyaretlerinin vatandaşa maliyeti 2000-3000 euro olarak yansıtılmakta. Burada büyük bir haksızlık var. Bu konu üzerinde ben de hassasım konuyu araştıracağım. Eğer bir şeyler elde edemezsem konuyu meclise soru önergesi olarak vereceğim'' şeklinde konuştu.

Bir vatandaşın ''Bu yıl hac ücretlerine 300 Euro'luk zam yapılmış bu neden yapıldı''sorusuna oldukça sinirlenen Milletvekili Akman ''Ne oluyor da fiyatları yükseltiyorlar bu konuyu bir an önce gündeme getireceğim" şeklinde açıklamada bulundu.

Bu konuda hem diyanetin hem de acentaların hatalı olduğunu belirten Yahya Akman, Vatandaşın hacca gitmeyi istemesinin suç olmadığını ve gereksiz yere hac süresinin uzatılmasının anlamsız olduğunu vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious