Hac kesin kayıtları başladı

  • Giriş : 04.07.2007 / 18:04:00

2007 yılı Hac kesin kayıtları başladı. Kayıtlar 20 Temmuz'a kadar Hac ve Umre Müdürlükleri'nde yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, öncelikle geçen yıllarda kesin kaydını yaptıran ancak hacca gidemeyen vatandaşların, ardından da bu yıl kayıt yaptıran vatandaşların kesin kayıt işlemlerinin yapılmaya başlanacağını söyledi. İle ilk etapta 503 kişilik kontenjan verildiğini söyleyen Gürpınar, bunlardan 422'sinin geçen seneden kayıt yaptıran, 81'inin ise bu yıl kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan vatandaşlar olduğunu söyledi. Sırası geldiği halde kayıt yaptırmayan vatandaşların hakkını kaybedeceğini ifade eden Gürpınar, vatandaşların 20 Temmuz'a kadar kayıt yaptırabileceklerini vurguladı.

DÜZCE SEMİNER MERKEZİ SEÇİLDİ

Türkiye genelinde hacca gidecek olan 100 bini aşkın vatandaşa eşlik edecek olan 400 din görevlisinin katılacağı seminer Düzce'de gerçekleştirilecek.

9- 20 Temmuz tarihleri arasında İmam Hatip Lisesi binasında yapılacak olan seminere Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri de katılacak. Seminerde katılımcılara hac konusundaki bilgilerini, tecrübelerini ve becerilerini daha da artıracak ve hacılara daha iyi hizmet vermelerini sağlayacak şekilde bilgiler verilecek.

Düzce İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, 81 ilden gelecek din görevlileri ile gerçekleştirilecek olan seminerde Düzce'nin merkez olarak seçilmesini, "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Düzce'ye bir teveccühü" olarak değerlendirdi. Gürpınar, seminerin Düzce için çok önemli bir tanıtım olacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious