Hac ve Umre için kutsal topraklara gidecekler dikkat!

Hac ve Umre için kutsal topraklara gidecekler dikkat!.22735
  • Giriş : 17.06.2008 / 13:45:00

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, umre ve hac için ülkeye gelecekleri aşı yaptırmaları konusunda uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı kanalıyla bütün yurt dışı temsilciliklerine gönderdiği yazılı açıklamada, umre ve hac için ülkeye gelecek olanların, aşı konusuna özellikle dikkat etmeleri istendi.

Açıklamaya göre, dini görevlerini yerine getirmek için Suudi Arabistan'a gelmek isteyenlere, menenjit aşısını kesinlikle yaptırdıklarını gösteren belgeyi göstermeden vizeleri verilmeyecek. 3 yıl geçerli olan ve seyahatin başlangıcından 10 gün önce yapılması gereken menenjit aşısı konusuna özellikle dikkat edileceği belirtildi.

Çocuk felci aşısının ise özellikle bu hastalığın 15 yaşından küçük çocuklarda salgın olduğu Afrika ülkelerinden gelenler için zorunlu olduğunu belirten Suudi yetkililer, sarı hummanın yaygın olduğu ülkelerden gelenlerin de bu aşıyı mutlaka olması gerektiğini belirttiler.

Suudi yetkililer, hemen her hacı adayının da grip aşısı olmasını tavsiye ettiler.Sağlık Bakanlığı yetkilileri, hacı adaylarının yanlarında getirecekleri yiyeceklere de dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, bu yıl sadece konserve yiyeceklerin ülkeye girişine izin vereceklerini açıkladılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious