Hacca giden öğretmenin boşluğu dolduruldu

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

40 gün rapor alarak hacca gitmesi sonucu dersleri boş geçtiği iddia edilen sınıfın derslerine ilgili okul müdür yardımcısının girdiği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde bulunan Meryem Abdurrahim Gizer İlköğretim Okulu'nda bir öğretmenin 40 gün rapor alarak hacca gitmesi sonucu dersleri boş geçtiği iddia edilen sınıfın derslerine ilgili okul müdür yardımcısının girdiği belirtildi.

Öğretmen Sinan Aydın'ın 40 gün rapor alması üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü geçici görevle bir başka okuldan ögretmen tayin etti. Yeni tayin olan öğretmenin de ayağı kırıldı ve bu öğretmen de 20 gün rapor aldı.

Dersleri boş geçen 5-B sınıfına girmesi için okul müdür yardımcılarından biri görevlendirildi. Pazartesi günü sınıfa sözleşmeli bir öğretmenin gelerek derslere gireceği belirtildi.

Okul Müdürü Erdoğan Öksüz, ameliyat olması nedeniyle okulda bulunmazken, Adana İl Milli Eğitim Müdür Vekili Atilla Gülsar, şu anda okulda müdür yardımcılarından birinin derse girdiğini ve derslerin boş geçmediğini kaydetti.

Gülsar, kısa bir dönem boşluk olduğu yönünde bilgi aldıklarına dikkat çekerken, "Bir öğretmen görevde 10 yılı doldurduktan sonra 6 ay ücretsiz izin alma hakkını elde ediyor. Bundan önce bir çok öğretmen izin alıp kimisi İtalya'ya, ABD'ye, Fransa'ya gittiler. Bu öğretmende Suudi Arabistan'a gitmiş. Bu doğal bir şey. Ancak arada bir boşluk olmaması için biz başka bir öğretmeni geçici görevle tayin ettik. Şanssızlık ki bu öğretmenini de ayağı kırılmış. Oda 20 gün rapor almış. Bu arada boşluk olmaması için müdür yardımcılarından birisinin derslere girmesi gerekiyordu. İdari soruşturma başlattık. Eğer müdür yardımcıları derslere girmemişse bununda gereğini yaparız." dedi.

Bu arada bazı veliler ise 5. sınıfa kadar çocukların birkaç kez öğretmen değiştirdiğini söyledi.

Daha önceki öğretmenini emekli olduğunu, hatırlatan veliler bu son yaşanan hadiseden önce de öğrencilerin çeşitli defalar öğretmen değiştirmesinin başarıyı olumsuz etkilediğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious