Haccı Yaşamak isteyenlere özel kitap

Haccı Yaşamak isteyenlere özel kitap.12853
  • Giriş : 08.11.2008 / 11:05:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 22:52:52

'Haccı Yaşamak adlı kitapta, Kâbe’den Arafat’a , Müzdelife’den Mina’ya ve oradan da Medine’ye kadar nice uğrak yeri ifade ettiği mânâlarla birlikte tanıtılarak, idabetin dört dörtlük ifa edilmesi amaçlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hacc ibadeti, gücü yeten her Müslümanın üzerine farz ve ancak ifa edenlerin tarif edilmez lezzetini yaşadığı bir ibadet.  Ahmet Kurucan'ın kaleme almış olduğu Haccı Yaşamak adlı eser de o eşsiz ibadetin tam anlamıyla gerçekleştirilebilmesi için çaba sarf ediyor. Hacc ibadetinin insan aklında, kalbinde ve ruhunda ifade etmesi gereken gerçek anlam ve muhtevasını kavramak isteyenlere ışık tutan eserle ilgili olarak yayınevi yetkileri şu açıklamada bulundular:

"Hac İslam'ın beş temel esasından biri olan, maddi imkâna sahip, sıhhatli ve gücü yeten kadın erkek her Müslüman'a ömürde bir defa farz olan bir ibadettir. Rabbe kulluğun, O'nun emirleri karşısında hürmetle eğilişin, elest bezminde Allah'a verilen kulluk sözünü yeniden hatırlayışın, uzaklıktan yakınlığa, yanlıştan doğruya dönüşün, geçici de olsa dünyadan sıyrılışın ve kurtuluşun adıdır. Hac ibadetinin nasıl yapılacağından ziyade, nasıl yaşanacağını anlatan “Haccı Yaşamak” emsallerinden farklı bir eser. Nerede hangi adımın atılacağından çok haccın mânâsı özü ve  ruhu üzerinde duruluyor. Kâbe'den Arafat'a , Müzdelife'den Mina'ya ve oradan da Medine'ye kadar nice uğrak yeri  üzerine mercek tutulup her birisinin ifade ettiği mânâyı  kendine has üslubu ile anlatıyor Ahmet Kurucan. İnsan ömründe çoğu zaman bir kez muvaffak olunabilen böyle kudsi bir vazifeyi gerçekleştirirken gösterilmesi gereken itina ve özene dikkat çekiliyor kitap boyunca.

Işık Yayınlarından çıkan ve Yüce Allah ile ferdi ve içtimai kulluk mukavelesinin yenilenmesi anlamına gelen hac ibadetinin; insan aklında, kalbinde ve ruhunda ifade etmesi gereken gerçek anlam ve muhtevasına işaret edilen esere;  NT ve tüm seçkin kitap evlerinden ya da www.kitapkaynagi.com internet adresinden ulaşabilirsiniz"

VCD hediyeli kitapla ilgili teknik bilgiler ve internet üzerinden sipariş şartları için bu binki kullanabilirsiniz

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*