Hacda görev yapmak üzere 539 sağlık görevlisi

Hacda görev yapmak üzere 539 sağlık görevlisi.13623
  • Giriş : 24.04.2008 / 11:38:00

Hacda görev yapmak isteyen sağlık personeli, 30 Nisan Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar Diyanet İşleri Başkanlığına başvurabilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkanlığın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, resmi bir sağlık kurumunda, özel üniversite hastanelerinde veya Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlandırılmış özel sağlık kuruluşlarında branşı ile ilgili görevlerde fiilen çalışan uzman doktorlarla, 1 Mayıs 2008 itibariyle resmi bir sağlık kurumunda en az 5 yıldır fiilen çalışan pratisyen doktor, diş hekimi ve eczacılar başvuruda bulunabilecek.

Ebe, hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni, laboratuvar, tıbbi cihaz tamir, röntgen, anestezi, ameliyathane ve diş teknisyenleri, eczacı kalfası, hastanelerde servis hizmetlerinde fiilen hasta bakıcı olarak görev yapan hizmetli personel ile sterilizasyon hizmetlerinde çalışanlarda ise yataklı tedavi hizmeti veren resmi bir sağlık kurumunda veya 112 Acil'de, 1 Mayıs 2008 tarihi itibariyle talepte bulundukları görev unvanında en az 5 yıldır fiilen çalışıyor olmak şartı aranacak.

Pratisyen doktor, diş hekimi ve eczacılardan 1957 ve daha sonraki yıllarda, ebe, hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni, laboratuvar, tıbbi cihaz tamir, röntgen, anestezi, ameliyathane ve diş teknisyenleri, eczacı kalfası, hasta bakıcılarda ise 1967 ve daha sonraki yıllarda doğanlar başvurabilecek.

Diyanet, başhekim, başhekim yardımcıları, başhemşire ve başhemşire yardımcıları hariç sağlık ekibinde, 14 dahiliye, 11 göğüs hastalıkları, 7 kardiyoloji, 3 anestezi, 9 acil, 8 genel cerrahi, 7 ortopedi, 7 nöroloji, 5 psikiyatri, 5 üroloji, 4 cildiye, 4 göz, 7 kulak burun boğaz, 4 kadın doğum, 5 intaniye, 4 radyoloji uzmanı ile 7 aile, 5 diş hekimi, 137 pratisyen uzman olmak üzere toplam 253 doktor, 141 ebe veya hemşire, 62 sağlık memuru, 75 hasta bakıcı, 20 laboratuvar teknisyeni, 20 acil tıp teknisyeni, 8 eczacı, 11 eczacı kalfası, 6 tıbbi cihaz teknisyeni, 7 anestezi teknisyeni, 2 ameliyathane teknisyeni, 12 röntgen teknisyeni, 6 diş teknisyeni ve 2 sterilizasyon teknisyeni görevlendirmeyi planlıyor.

Başvuruda bulunmak isteyen sağlık personeli, ''http://hac.diyanet.gov.tr'' internet adresindeki formu doldurarak, kurum yetkilisine onaylatacak.

Hekimler yazılı sınava alınmayacak. Yazılı sınava girecek sağlık personeli, 15 YTL'lik sınav ücretini internet adresinde belirtilen banka hesaplarına yatıracak. Form ve banka dekontu, elden veya posta yoluyla Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Dairesi Başkanlığı'na 30 Nisan'a kadar gönderilecek.

Şartlarına uygun olarak başvuranlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca bölge merkezi olarak belirlenecek yer ve tarihlerde test sınavına tabi tutulacak. Test sınavı sonucundaki puan sıralamasına göre ihtiyacın iki katına kadar personel ile hekim mülakata alınacak.

Görevlendirmeler, test sınavına katılan personelin aldıkları puanların ortalaması, hekimlerin ise mülakatta aldıkları puanlar dikkate alınarak sırayla yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious