Hacdan döndüler, şehit haberi aldılar

Hacdan döndüler, şehit haberi aldılar.13521
  • Giriş : 15.12.2008 / 07:40:00
  • Güncelleme : 15.12.2008 / 00:10:10

Evlerinin sokağında Türk bayrağını görünce kendileri için sandılar, oğullarının şehit olduğunu öğrenince yıkıldılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 27 Kasım'da teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan polis memuru İbrahim Darıcı'nın hacdan dönen babasına, acı haberi imam arkadaşı verdi. Hac dönüşü, evlerinin bulunduğu sokağın Türk bayrakları ile donandığını gören baba Mustafa ve anne Hatice Darıcı, önce hazırlığın kendileri için yapıldığını sandılar, ancak oğullarının şehit olduğunu öğrenince yıkıldılar.

27 Kasım'da meslektaşı Halil Aksak ile birlikte şehit olan polis memuru İbrahim Darıcı'nın hac vazifelerini yerine getiren babası Mustafa (67) ve 60 Hatice Darıcı (60), önceki gece uçakla Gaziantep'e geldiler. 7 çocuklarından biri olan İbrahim'in şehit olduğundan habersiz olan Mustafa ve Hatice Darıcı çifti, Araban İlçe Belediye Başkanı Hasan Doğru'nun da bulunduğu kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Darıcı çifti, hac dönüşü olduğu için kalabalık karşılamadan şüphelenmeyip, yakınlarını karşılarında görünce sevindiler.
Ambulans ve sağlık ekibinin de bulunduğu konvoyla Araban'a giden Darıcı çifti, evlerinin bulunduğu sokağın Türk bayraklarıyla donatıldığını görünce, komşularının da geleceklerini duyup, karşılamak amacıyla bayraklar astığını sandı. Tekbirlerle karşılanan şehit ana ve babası, oğullarının şehit olduğu haberini, yine Türk Bayrağı asılı evlerine ulaştığında öğrendi. Kendilerini karşılayan çocuklarının gözyaşı dökmesi, gelinleri ile torunlarını görmelerine karşılık, polis oğullarını karşılarında bulamayan hacı çift, şehit haberiyle yıkıldı.
ŞEHİT POLİSİN ANNESİ FENALIK GEÇİRDİ

Fenalaşan ve yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunan anne Hatice Darıcı'ya ilk müdahale ambulansta yapıldı. Güçlükle sakinleştirilen ve sabaha kadar uyutulan anne Darıcı, "Beni şehidimin mezarına götürün" diye ısrar edince, günün ilk ışıklarıyla birlikte, bir polis ekibi ve ambulans eşliğinde mezarlığa götürüldü. Anne Darıcı, oğlunun mezarına kapanıp, Kürtçe ağıtlar yaktı.

BABA METANETİNİ KORUDU

Eşine göre daha metanetli olduğu gözlenen briket imalathanesi sahibi baba Mustafa Darıcı ise, hac süresince televizyon izleyemedikleri için oğullarının şehit olduğunu öğrenemediklerini söyledi. Baba Mustafa Darıcı, Hac görevleri bittikten sonra oğullarının çatışmada yaralandığının kafile görevlileri tarafından kendilerine söylendiğini belirterek, "Hac görevimiz bittikten sonra kafile görevlileri oğlumuzun çatışmada yaralandığını, bu nedenle bizi normal zamanımızdan bir kaç gün önce göndereceklerini söyledi. Onlara oğlumun şehit olup olmadığını sordum. 'Yok' dediler. Ama şehit olduğunu hissettim. Havaalanında kalabalığı görünce oğlumun şehit olduğunu anladım" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*