Hacı adayları için kurban 108 dolar

Hacı adayları için kurban 108 dolar.13887
  • Giriş : 22.10.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 22.10.2008 / 00:00:43

Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, hacı adaylarının bu yıl kutsal topraklarda kesecekleri kurbanın bedelenin 108 dolar olarak belirlendiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar hazırlıklarını sürdürüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı da müftülükler aracılığıyla hacı adaylarını bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor. Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, müftülük binasında düzenlediği basın toplantısında hacı adaylarının merak ettiği bazı konulara açıklık getirdi. Bu yıl Konya'dan 4 bin 700 vatandaşın hacca gideceğini hatırlatan Müftü Özbuğday, hacda kesilecek kurban konusuna değindi. Özbuğday, "Hac mevsiminde kesilen kurban etlerinin amacına uygun olarak değerlendirilmesi, kesim işlemlerinin sağlıklı şartlarda yapılması, kurban paralarının daha güvenli bir ortamda toplanması ve kaçak kurban kesimlerinin önlenmesi büyük önem arz etmektedir." dedi.

Bu amaçla Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulu'nun toplandığını anlatan Konya Müftüsü, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın İslam Kalkınma Bankası aracılığıyla kurbanların topluca kestirilmesine karar verdiğini dile getirdi.

Temettü haccı hakkında bilgi veren Özbuğday, "Aynı yılın hac ayları içinde önce umre yapıp ihramdan çıktıktan sonra yeniden hac için ihrama girerek yapılan hac Temettü Haccı'dır. Bu haccı tercih edenlerin hac kurbanı kesmeleri gerekiyor. Kesilen kurbanların gereken yerlere ulaşması için de İslam Kalkınma Bankası görev alıyor." diye konuştu.

İslam Kalkınma Bankası'nın 2008 yılı hac kurbanı fiyatını 108 Dolar olarak belirlediğini aktaran Konya Müftüsü Özbuğday, "Diyanet vasıtasıyla hacca gideceklerin bize ulaşmasını istiyoruz. Bu hacı adaylarımız, Vakıfbank Meşrutiyet/Ankara şubesi, 001580480006790042 no'lu hesaba 108 Doları 27 Ekim tarihine kadar yatırmaları ve dekontlarını bize teslim etmeleri gerekiyor. Özel şirketle gidecekler de TURSAB'ın belirlediği hesaba aynı tarihe kadar ücretleri yatırıp dekontlarını şirketlere teslim edecekler." şeklinde konuştu.

Şükrü Özbuğday, özel hac şirketlerinin de 7 Kasım'a kadar banka dekontlarını ve para yatıranların isim listelerini müftülüğe ulaştırmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*