Hacı adayları terzileri güldürdü

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Kutsal topraklara gidecek hacı adayları elbiselerini yaptırmak için terzilere siparişlerini verdi. Hacı adaylarından ölçüleri alan terziler siparişleri yetiştirmek amacıyla var güçleriyle çalışıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Osmaniye'de 35 yıldır terzilik yapan Baki Yalman (49) hazır elbiselerin piyasaya çıkmasıyla kimsenin elbise diktirmek için terzilere uğramadığını belirterek şu sıralar hacı adaylarına diktikleri elbiselerle bir nebze olsun rahatladıklarını söyledi.

Yapılan kuralarla hacı adaylarının belirlenmesinin ardından dükkanlarına hacı elbisesi için sipariş verdiklerini aktaran Yalman, "Elbiseyi 3-4 günde yapıyoruz. Diyanet ve şirket hacılarının elbise renklerindeki tercihler farklı farklı. Bu yıl kurşuni, gri ve siyah renkte elbiseler hazırladık" dedi.

Vatandaşların elbiselerini diktirme yerine hazır alma yoluna gitmelerinden dolayı mesleklerinin son zamanlarda sıkıntılar yaşadığını bildiren Baki Yalman, "Allah'tan hacılarımız elbiselerini hazır almıyorlar. Terzilere diktiriyorlar. Bizde memnunuz onlar da." diye konuştu.

Terziler olarak elbise dikmekten çok sökükleri dikmekle uğraştıklarını aktaran Yalman, hazır elbiselerin elde hazırlanan elbiselerin yerini tutamayacağını dile getiriyor.

Hazır elbiselerin kısa ömürlü olduğunu aktaran Yalman, "Ancak iyi bir kumaştan dikilen elbise daha uzun ömürlü oluyor. Hacı adaylarımız da elde dikilen elbiselerinden bu yüzden oldukça memnun oluyorlar" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious