Hacı adayları uğurlandı

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Bilecik ve Söğüt'ten hacca giden hacı adayları düzenlenen törenlerle kutsal topraklara uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlk tören Söğüt'te yapıldı. Söğüt Hükümet Meydanı'nda toplanan hacı adayları Kaymakam Mustafa Ünaldı ve Belediye Başkanı Halil Aydoğdu'nun da katıldığı törende yapılan dualarla uğurlandı. Kaymakam Ünaldı ve Belediye Başkanı Aydoğdu hacı adayları ile tek tek vedalaşırken, Başkan Aydoğdu tüm hacı adaylarına hediye verdi.

Bilecik'teki tören ise Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı. Yüzlerce hacı adayı ve yakınının katıldığı törene, Vali Musa Çolak, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve İl Müftüsü Necati Tayyar Taş katıldı. Vali Çolak ve Başkan Yağcı, hacı adaylarına hayırlı yolculukla ve ibadetlerinin kabul olmasını diledi. İl Müftüsü Necati Tayyar Taş ise, dua etti ve hacıları uğurladı. Yağmura rağmen binlerce hacı adayının katıldığı tören, otobüslerin Bilecik'ten Bursa'nın Yenişehir ilçesindeki havaalanına hareket etmesi ile sona erdi.

Bilecik Müftülüğü'nden yapılan açıklamada, bu yıl toplam 216 hacı adayının kutsal topraklara gittiği belirtilirken, Söğüt'ten de 20 hacı adayının gönderildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious