Hacı adaylarına domuz gribi dersi

Hacı adaylarına domuz gribi dersi.18887
  • Giriş : 04.07.2009 / 09:07:00

Diyanet, kutsal topraklara kadar ulaşan domuz gribine karşı alarma geçti. Virüs konusunda 250 din görevlisine kurs verilecek. 75 doktor da hastalığa karşı hacı adaylarını eğitecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyada büyük korku yaratan domuz gribinin hacı adaylarını da tehlikeye sokacak olması Diyanet İşleri Başkanlığı'nı harekete geçirdi.

Diyanet bu nedenle H1N1 virüsü tehlikesine karşı, 'sağlık ve hijyen' konusuna daha fazla ağırlık verdi. Hac mevsiminde, hacılara yönelik özel sağlık tedbirleri aldıklarını ifade eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Fikret Karaman, Sağlık Bakanlığı ile işbirliği yaparak Mekke ve Medine'de birer hastane açtıklarını söyledi.

74 BİN HACIYI YÖNLENDİRECEKLER

Karaman'ın açıklamalarına göre, kutsal topraklara gitmeden önce domuz gribi konusunda müftü, müftü yardımcıları ve din görevlilerinden oluşan 250 din görevlisi için kurs düzenlenecek. Görevliler, 4 ay sonra Hac'ca gidecek olan 74 bin hacı adayına ibadet, sağlık ve insani ilişkilerle ilgili eğitim verecek. Ayrıca 75 doktor da hacı adaylarını virüsten korunma yolları konusunda bilgilendirecek.

TAKVİM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*