''Hacıhüsrev'' operasyonu

  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Beyoğlu'ndaki ''Hacıhüsrev'' olarak bilinen İstiklal Mahallesi'nde, suç ve suçlulara yönelik düzenlenen operasyonda 18 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Daha sonra ekipler, mahkemeden alınan arama kararı üzerine 30 evde arama yaptı.

Arama sonucu, 18 kişi gözaltına alınırken, çalıntı olduğu belirlenen 2 adet oto teybi, çeşitli suçlarda kullanılabilecek çok sayıda kesici alet ile bir miktar esrar maddesi ele geçirildi.

Operasyonla ilgili basın mensuplarına bilgi veren asayişten sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Tayfur Erdal Ceren, ''Uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık olaylarına karşı Hacıhüsrev'de 30 eve yönelik eş zamanlı olarak yaptığımız operasyonda, havalimanı takipli hırsızlık yaptığı anlaşılan 5, esrar maddesi satıcısı olduğu belirlenen 3 kişinin de aralarında bulunduğu 18 şüpheliyi gözaltına aldık'' dedi.

HAVALİMANI TAKİPLİ OLAYLAR

Ceren, şu bilgiyi verdi:

''Havalimanı takipli olaylarda, yurtdışından gelen vatandaşları takip ederek, o adreste oturan çocuklar gibi şık giyinerek 'yardım' bahanesiyle pahalı çantaları içindeki paralarla alarak ortadan kaybolan ve bunun neticesi yakalanan çocuklar var.

Bunların çoğu koruma kararlı. Fakat kaçıyorlar, mahallelerine geliyorlar ve sıklıkla suçta kullanılıyorlar. Biz de yakalayarak gözaltına alıyoruz. Bu çocuklar korumaya alınacak. Bundan sonra çok yoğun suç işleyenlerin bulunduğu mahallelere çok sık operasyon yapacağız.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious