Haciz konulan tekneyi fırtına batırdı

Haciz konulan tekneyi fırtına batırdı.18192
  • Giriş : 15.02.2009 / 22:01:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir banka tarafından haciz yoluyla el konulan tekne, şiddetli fırtına nedeniyle battı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batan geminin yanında bulunan diğer teknede de maddi hasar meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Alanya Balıkçı Barınağı'nda demirli olan ve sahibinin borcu nedeniyle İş Bankası tarafından el konulan 'BL Kemer' isimli tekne, şiddetli fırtına ve lodos nedeniyle sallanmaya başladı.

Kıyıya iyi demirlenmediği için dalgalarla birlikte sarsılan gemi, kıyıya çarparak su aldı. Bir süre sonra batarak su altında kalan tekne, 3 metreyi bulan dalgaların etkisiyle yanında bulunan 'Sipahioğlu 3' isimli adlı tekneye çarpmaya başladı. 'Sipahioğlu 3' isimli adlı teknede maddi hasar meydana geldi.

Hasar gören geminin daha fazla zarar görmemesi için, vatandaşlar tarafından batan tekne bölgeden uzaklaştırıldı. Batan teknenin İş Bankası tarafından haciz yolu ile el konulduğu ve uzun süredir balıkçı barınağında bekletildiği öğrenildi.

Teknesi zarar gören 'Sipahioğlu 3' isimli geminin sahibi Şükrü Sipahioğlu, batan teknenin banka tarafından icra yoluyla alınarak kıyıya demirlendiğini söyledi. Teknenin bakımının yapılmadığını aktaran Sipahioğlu, "Batan tekne yan yatarak benim teknemin üstüne devrildi. Teknemin korluluğu, davlumbazı ve boyası zarar gördü. Kimse yardıma gelmedi. Kendi imkanlarımızla çalışıyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*