Hacizle uyuşturucu parası almışlar!

Hacizle uyuşturucu parası almışlar!.13766
  • Giriş : 13.03.2009 / 14:53:00

İstanbul jandarmasının kokain operasyonunda, aralarında cezaevinde bulunan zanlıların da bulunduğu 14 kişilik uyuşturucu çetesi çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bazı lüks semtlerde irtibatlı oldukları kişilere uyuşturucu temin ettikleri iddiasıyla yakalanan şebeke üyelerinin çalışma şekilleri jandarma timlerini şaşırttı. Alacaklı oldukları uyuşturucu alıcılarından tahsilat yapamayan zanlıların uyuşturucu sattıkları kişilerin evlerindeki laptop, plazma televizyon gibi eşyalara el koydukları ortaya çıktı. Jandarmanın diğer operasyonunda ise Ortadoğu'dan getirilen 49 kilogram eroin ele geçirildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin bir süredir peşinde olduğu kokain şebekesi 200 kişilik bir ekip kurularak eş zamanlı baskınlarla çökertildi. İstihbarat bilgilerinden hareket eden jandarma narkotik birimleri Beşiktaş, Kadıköy, Kartal, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece ve Şişli ilçelerinde bazı kişilere kokain servisi yapıldığı tespit edildi. Bunun yanında esrar ve uyuşturucu hap satışı da yaptığı belirlenen zanlıların yakalanması için özel bir ekip kuran jandarma operasyona başladı. Şebekenin lideri olduğu ileri sürülen Mahmut K. İsimli şahsın evinin de bulunduğu 11 adrese giren ekipler 7 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda 400 gram toz kokain, 260 gram taş kokain, 350 gram kenevir tohumu, 20 gram toz esrar ile 1 kilo 140 gram paketlenmiş kubar esrar ele geçirildi.

Aramalarda ayrıca kokain karışımında kullanılan 1.5 kilo toz karbonat ve iki adet de hassas terazi ele geçirildi. Ayrıca 1 adet tabanca, içe çok sayıda merminin yanı sıra uyuşturucu satışından elde edildiği tahmin edilen 34 bin 575 Lira nakit para ile 3 otomobile de el konulduğu belirtildi. Şebeke üyesi olduğu belirlenen 3 kişinin halen cezaevinde olduğu belirlendi.

Şebeke ile ilgili araştırmada jandarma ekiplerini şaşırtan bilgelere de ulaşıldı. Buna göre uyuşturucu satıcılarının alacaklı olduğu kişilere "haciz" yöntemi uyguladıkları belirlendi. Alacaklılarından para tahsil etmekte zorlanan zanlıların evlere giderek lap top, plazma televizyon ve değerli eşyalara el koyarak yanlarında götürdükleri tespit edildi. Adliyeye sevk edilen ve aralarında Mahmut K.nın da bulunduğu 6 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Jandarmanın eroin masası ekiplerinin diğer operasyonunda ise Ortadoğu kökenli eroinin Avrupa'ya kaçırılmak üzere olduğu belirlenince operasyon başlatıldı. Plaka ve modeli belirlenerek takibe alınan araç durduralarak arama yapıldı. Yapılan incelemelerde araçta zulalanmış 49 kilogram eroin ele geçirildi. Araçta bulunan ve uyuşturucuyu yurtdışına çıkarmaya çalışan Veysel Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi. İstanbul Jandarmasının bir yıl içindeki çalışmalarında 115 kişinin uyuşturucu bağlantılı olarak tutuklandığı belirtildi. Bu kişilerle birlikte 723 kilonun üzerinde eroin, 250 kilonun üzerinde esrar, 1 kilo 300 gram civarında kokain ile 12 bin 500 civarında uyuşturucu hap ele geçirildi.

UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DE NARKOTİK ŞUBE POLİSLERİNDEN

İstanbul'daki uyuşturucu operasyonlarında polisin yakaladığı 5 kişilik şebekeden de bir kamyon dolusu esrar çıktı. Bingöl'den İstanbul'a getirildiği ve burada piyasaya sürüleceği belirlenin uyuşturucu için polis harekete geçti. Gelen kamyonu Çamlıca gişelerde durduran polis, araç içinde tam 340 kilo esrar ele geçirildi. Bir süredir takip altında tutulan kişilerden yola çıkan polis, şebeke elemanlarının tamamını yakalamak için Fatih ve Kadıköy'de operasyonlar yaptı. Şebekenin lideri olduğu belirtilen Mahmut İ. İle birlikte Mehmet İ., Hakan Ö., Ahmet E., İbrahim Ö. yakalandı.

Mahmut İ'nin polisten kaçmak için sahte kimlik kullandığı belirlendi. Bingöl'ün Genç ilçesinden getirilen esrarın orada yetiştirilip İstanbul'a getirilmiş olabileceği tahmin ediliyor. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan 5 kişi adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*