Hackerin şaşırtan serveti!

Hackerin şaşırtan serveti!.10801
  • Giriş : 01.09.2008 / 20:00:00
  • Güncelleme : 01.09.2008 / 18:58:04

Ercan Fındıkoğlu... Dünyanın en tehlikeli ikinci hackeri! Serveti herkesi şaşırtıyor, yöntemleri ise bilgisayar dahilerini!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın en büyük ikinci hackeri olarak bilinen Ercan Fındıkoğlu'nun bilgisayarlarında yapılan incelemede bir milyon banka mudisinin hesapları ve kredi kartlarıyla ilgili bilgilere ulaşıldı.

Bu kişilerin hesaplarının boşaltılmaya hazırlanıldığı tespit edildi. Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nin dört yıllık takibiyle yakalanan Fındıkoğlu'nun bilgisayarındaki şifreler kırıldı. Polisin araştırmasında tek bir dosyada 50 bin mudinin hesap bilgilerinin yer aldığı görüldü. Fındıkoğlu'nun Amerika'da 200 yıl kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu öğrenilirken; hesaplarına karapara kapsamında el konulan hackerın Türkiye'de en fazla 2-3 yıl ceza alacağı tahmin ediliyor.

Ercan Fındıkoğlu'nun geçen yıl Dubai'den aldığı Lexus marka arabayı 'beyaz renkli deri döşemesi çabuk kirleniyor' diye değiştirdiği anlaşıldı. Hacker'ın Lexus yerine 120 bin dolara Range Rover jeep aldığı tespit edildi.

ABD mahkemelerinin Ercan Fındıkoğlu'nun işlediği suçlar nedeniyle kesinleşmiş 200 yıl hapis cezası kararı verdiği ortaya çıktı. Federal Soruşturma Bürosu (FBI), geçen yıl Fındıkoğlu'nun Amerika'daki 5 bankada hesabı bulunduğunu tespit etti. Hacker'ın hesaplarına karapara kapsamında el konuldu.

Ağabeyi Engin ve yengesi Dilek Fındıkoğlu adına İstanbul Nişantaşı'nda biri teras dört daire, Bodrum'da 500 bin dolarlık villa, Kastamonu'da apartman ve Range Rover jeep alan Fındıkoğlu'nun yeni yatırımları dinlemeye takıldı. Fındıkoğlu'nun, ağabeyi adına iki yolcu otobüsü almak ve Kastamonu'da besi çiftliği kurmak istediği de konuşmalar arasında yer aldı.

'Sanal deprem' kod adlı soruşturmada Fındıkoğlu'nun kuryeliğini yaptığı belirlenen Metin C. ile Mehmet Ali M.'nin de servet sayılabilecek varlıkları ortaya çıktı. Metin C. ile Mehmet Ali M.'nin, kopyalanmış kredi kartları ile ATM'lerden çektikleri paralar gizli takip yapan bilişim polisince görüntülendi. Metin C.'nin payına düşen para ile 150 bin Euro'ya 'Drunk' adlı lüks yat, Mehmet Ali M.'nin ise 100 bin dolara spor BMW ile motosiklet aldığı belirlendi. Kuryelerin 'Drunk' adlı yat ile 4-8 Mayıs 2008'de Bodrum'da yapılan Grand yat yarışına katıldığı öğrenildi.

Zanlıların telefon görüşmelerinde ise ilginç kayıtlara rastlandı. Kayda alınan bir görüşmede Mehmet Ali M.'nin içinde 400 bin dolar olan çantayı ikinci kattaki evine çıkartmaya üşenip balkona attığı anlaşıldı. Mehmet Ali M., çantayı attıktan sonra, "Anne balkona bir çanta attım. Onu oradan al, yarın sabah gelir alırım." diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*