Hackerların 2007 hedefleri

  • Giriş : 13.12.2006 / 00:00:00

Bilgisayar güvenliği uzmanları, 2007'de hackerların, cepleri, anında mesaj ve MySpace gibi toplu web sitelerini hedefleyen, yeni bir "siber savaş cephesi" açacakları uyarısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Trend Micro adlı internet güvenlik firmasından Dave Rend, kullanıcıların e-posta yoluyla gelen tehlikenin farkına varmaları ve önlemlerini almalarının ardından, suç çetelerinin de online dolandırıcılık yapmak, sahte mal satmak veya şirket sırlarını ele geçirmek için yeni yollar bulduklarını belirtti.

"Saldırılar daha sofistike hale geliyor. Her şey para için ve bu yoldan çok para elde ediyorlar" diyen Rand, 2007'de bilgisayar korsanlarının insanların bilgisayarlarına daha odaklanmış saldırılar düzenleyebilmek için, MySpace gibi toplu web sitelerinden bilgi elde etmeye çalışacakları uyarısında bulundu.

Trend Micro şirketinin casus yazılımla mücadele için teknoloji bölümü başkanı Ed English de bu tip toplu sitelerin, casus ve kötü amaçlı yazılım için ideal ortamlar olduğunu belirterek, bu tip toplu web sitelerinin kullanıcıları için, tüm klavye hareketlerini gizlice kaydeden veya dışarıya milyonlarca spam posta atmalarına neden olan bir virüsün bulaşması olasılığının yüksek olduğuna dikkat çekiyor.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious