Hackerler 1.3 milyon kişinin hesabına girdi

Hackerler 1.3 milyon kişinin hesabına girdi.10801
  • Giriş : 01.04.2008 / 11:12:00
  • Güncelleme : 01.04.2008 / 11:23:02

1.3 milyon kişinin banka hesaplarına girerek 20 milyon dolardan fazla bir servet edinen Yeni Zelandalı hacker Owen Thor Walker'ın (18), 5 yıl ya da daha fazla hapis yatabileceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Uluslararası bir siber-suç şebekesinin lideri olmakla suçlanan Walker, dünya çapında banka ve kredi kartları bilgilerine ulaşarak bir servet oluşturmuş.

Davayla ilgilenen Hakim Arthur Tompkins, genç hacker Walker'ın nihai sonucunun açıklanacağı 28 Mayıs'a kadar nezarette tutulmasına karar verdi.

Walker, internetteki eylemlerini 'AKILL' takma adıyla gerçekleştiriyordu. Gencin polisle işbirliğini kabul ettiği ve siber-hırsızlığı nasıl yaptıklarını ayrıntılarıyla anlatmakta olduğu belirtiliyor. Eylemlerine henüz lisedeyken başlayan 'AKILL'in son derece zeki ve becerikli olduğu belirtiliyor.

'AKILL' ve ekibi "botnet" adı verilen ve sahibinin bilgisi olmadan gizli kodlar yerleştirilmiş yüzbinlerce bilgisayardan oluşan bir ağı yönetiyordu. Olay, Amerikan Federal Araştırma Bürosu (FBI)'ın botnetlere karşı giriştiği operasyon çerçevesinde ortaya çıkarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious