Hackerlerin hazırladığı maile dikkat!

Hackerlerin hazırladığı maile dikkat!.10801
  • Giriş : 04.01.2008 / 23:37:00
  • Güncelleme : 04.01.2008 / 23:41:19

PKK'lı hackerlerin hazırladığı 'mail'i açanların bilgisayarları çökertiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MSN listesinde görüşme yaptığı bütün arkadaşlarına bu virüs gönderiliyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde yayılan bu virüs Türkiye'ye de geldi.

Son günlerde internette dolaşan bir mail internet kullanıcılarını oldukça tedirgin ediyor. Bu mailde, internet kullanıcılarına gelen posta ile bilgisayarlarının PKK'lı hacker'lar tarafından çökertileceği belirtiliyor. PKK'lı hacker'lar tarafından yazılan mailin bilgisayarı çökerttiği gibi msn listesinde veya posta kutusunda bulunan listeye de bu maili gönderdiği belirtiliyor.

Gelen maile göre; bir grup pkk'lı hackerın geliştirdiği bu virüs tüm bilgisayarları tehdit ediyor. Tanıdığınız veya tanımadığınız birinden size 'Terörü Lanetliyoruz. Herkesi Birlik Olmaya Çağırıyoruz' konulu bir mail gelirse sakın açmayin. Çünkü içinde bulunan .pps(Powerpoint) sunusu olan mailde dosya açıldığı zaman tamamen zararsız ve milliyetçi gibi görünen bir Powerpoint sunusu eşliğinde sözde terör karşıtı resimler ve yazılar çıkıyor. En sonun da ise bunun pkk'lı hacker tarafından yapıldığını ve tamamen aldatmaca olduğunu içeren Türkiye karşıtı kürdistan yanlısı bir resimle (bölünmüş Türkiye ve kürdistan haritası) bütün sisteminizin çöktüğünü, bilgisayarınızdan bütün verilerin silindiğini söylüyor.

Artık çok geç kaldınız bütün verileriniz siliniyor. Silinmeden önce de açıldığı ilk anda msn listenizdeki tüm arkadaşlarınıza maili yolluyor. Yine aynı şekilde msn listenize laneththeteror@hotmail.com eklenmek isterse sakın kabul etmeyin.

Bu da yine aynı kişilerin kullandığı mail adresi ve eklediğiniz anda bütün adres defteriniz pkk'lı hackerların eline geçiyor. Siz kabul etmeseniz de virüslü bir dosyayı bilgisayarınıza yolluyor.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious