'Hackerlıkta' bir numarayız

  • Giriş : 27.05.2007 / 09:10:00

ABD'nin 202 milyon kullanımcıyla bir numara olduğu internette Türkiye dünya 24’üncüsü. Ama bu sizi aldatmasın, dünyada internet kullanımında Türk hackerler birinciliğe yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye kökenli ‘hacker’ların ‘dünya hackerlar’ listesinde bir numaraya yerleştiği iddia edildi. Avustralya'daki bir haber sitesi, Türkiye kökenli ‘hacker’ların bu alanda birinciliği kimseye kaptırmadığını savundu.

 SİSTEM KIRMA MODASI

 'Tipping Point’ adlı network güvenlik şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Türkler’in Avustralya'daki internet sitelerini çökerten hacker’lar arasında en üst sırada olduğu ortaya çıktı. İnternet sitesinden verilen haberde, dünyadaki hack (sistem kırma) faaliyetlerinin çoğunda Türkiye bağlantılarının saptandığı da kaydedildi. İnternet sitesi, Türkiye’de ‘Iskorpitx’ lakaplı internet kullanıcısının son sekiz yılda Avustralya'da tam 841 siteyi çökerterek rekoru elinde bulundurduğunu, ‘ Thehacker’, ‘no7’, ‘Spy Grup. Org’, ‘Sabo Taqe’ ve ‘LORD’ kod adlı Türk hacker'ların da azımsanmayacak oranda faaliyetler gerçekleştirdiğini iddia etti. Haberde, ‘İskorpitx’ lakaplı internet kullanıcısının dünyanın en büyük ‘hacker’larından biri olduğu ve tam 190 bin internet saldırısından sorumlu tutulduğu da belirtildi.

SALDIRILAN İNGİLTERE

Avustralya'daki haber portalı, İngiltere'nin ‘en çok saldırı alan ülkeler’ sıralamasında en üst sırada olduğunu yazdı. Araştırmaya göre, en çok hack'lenen ülkeler arasında Yeni Zelanda'nın ikinci, Avustralya'nın ise üçüncü olduğunu belirtildi. Hackerlar internet üzerinden sistemlere sızan, virüs yazan ya da yayan kişiler olarak tanımlandırılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious