'Haddi olmadan Türklükten konuşuyor'

'Haddi olmadan Türklükten konuşuyor'.8978
  • Giriş : 27.01.2009 / 17:00:00

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı ağır bir şekilde eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu. Yerel seçimler öncesinde siyasi bölücülerle ciddi bir rekabete girdiğini ve bununla ilgili olarak Barzani ile ittifak yapacağının anlaşıldığını savunan Bahçeli, Kürtçe eğitim çalışmalarını da eleştirdi. "Başbakan Erdoğan'ın Karadeniz'de yaptığı bir konuşmada, yurt içi ve yurtdışı'nda ben Türk'üm diyerek dolaşabildiğini söylemesi çok dilli siyasi anlayışıdır." diyen Bahçeli, "Haddi olmadığı halde Türklükten bahsederek bu konudaki ayıplarını telafi etmeye çalışan Erdoğan'ın milletin vicdanda açtığı yara asla ortadan kalkmayacaktır." dedi.

HERKES UNUTSA BİZ UNUTMAYACAĞIZ

"Bunları herkes unutsa bile MHP unutmayacaktır, herkes affetse bile MHP affetmeyecektir." ifadelerinde bulunan Bahçeli, yargı üzerinden yürütülen tartışmanın ise endişe ve üzüntü verici olduğunu söyledi. Ergenekon davasında CHP ile AK Parti arasında yaşanan tartışmalara değinen Bahçeli, "Savcı ve avukatı siyasetçi olanın, soruşturmayla yargılama sürecinin eş zamanlı yürütüldüğü bu dava polemiklere alet edilmektedir." diye konuştu.

MHP'NİN GÖRÜŞÜ ORTADA

MHP'nin Ergenekon davası konusunda görüşlerinin ortada olduğunu ve daha önce hassasiyetini kamuoyula paylaştığına hatırlatan Bahçeli sözlerini şöyle sürdürtü: Bu konudaki yaklaşımımız hukuku ve yargıyı siyasallaştırmamak, terörle mücadeleyi zaafa uğratmamak ve toplumda korku uyandırmamak olarak özetlenecektir. Söz konusu davayı bir çatışma vesilesi gibi görmeye başlayan iktidar ve ana muhalefetin tutumları soruşturmayı giderek siyasallaştırdıkları anlaşılmaktadır. Doğruyla yanlışın haklıyla haksızın birbirine karışmaya başladığı bir durumdayız. Biz baştan beri bu konudaki hassasiyetimizi gösterdik. Açıklamamızda mahkemelere emniyet makamlarına, mahremiyet taşıması gereken konu belge ve evraka zafiyetler sonucu karanlık odaklar tarafından nüfuz edildiğini, medya kuruluşlarının taşındığını ve bu gelişmelere karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgulamıştık. Aradan geçen 6 aya rağmen hiçbir tedbir alınmamıştır. Bu yayınların sözde gerçekleri ortaya çıkarma adına bir taraftan adli süreci, öte yandan kamuoyunu tek taraflı yönlendirmeye çalıştığı dikkatimizden kaçmamıştır."

YOLSUZLUK DOSYALARININ YÜZDE 80'İ AKP VE DTP'LİLERİN
AK Parti'nin 'temiz toplum sloganı'yla pisliklerin üstünü örtüğünü öne süren Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın da dokunulmazlık zırhını adaletten kaçma kapısı olarak gördüğünü savundu. TBMM'de milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda toplam 221 dosya bulunduğunu söyleyen Bahçeli, bu dosyaların yüzde 80'ini AK Parti ve DTP milletvekillerinin oluşturduruğu iddiasında bulundu. Bahçeli dokunulmazlığının kaldırılması istenen vekillerin suçlarının 'evrakta sahtecilik' ve 'kamu kurumunu dolandırmak' olarak açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*