Haddini aşma Kazım Kanat

  • Giriş : 30.05.2008 / 13:57:00

Beşiktaş Kazım Kanat'ıh köşesinden yazdığı yazı için bir cevap yayınladı. Kartal Kanat'ın iddiaları için 'haddini aşma' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İŞTE BEŞİKTAŞ'IN RESMİ İNTERNE SİTESİNDEKİ CEVAP METNİ

Kulübümüz'den Açıklama

Kazım Kanat'ın bugün Sabah gazetesindeki köşesinde, 'Beşiktaş'ın düşmanı içinde' başlıklı yazısına yanıtımızdır:

BJK İnönü Stadı projesiyle sadece Beşiktaş'a değil İstanbul'a çok değerli bir eser kazandırmayı hedefleyen Yönetim Kurulumuz, daha önce de açıkladığımız gibi bu konudaki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

Bu önemli projede büyük emekleri olan Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Murat Başesgioğlu, Futbol Federasyonu Başkanımız Hasan Doğan ve Başkanımız Yıldırım Demirören BJK İnönü ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve aşama aşama ilerlediğini çeşitli kereler beyanatlarında açıklamalarına rağmen, Kazım Kanat bugünkü yazısında, 'Demirören'in İnönü projesi hayal' iddiasında bulunarak kamuoyunu yanıltmıştır.

Ayrıca Kazım Kanat'ın bu iddiasına gerekçe olarak gösterdiği ve '19 Mayıs günü temel atacaktınız. O gün geldi geçti. Peki ne oldu? Beşiktaş Başkanı sözünü tutmayan başkan oldu' ifadeleri de haddini aşan, çarpıtılmış, gereksiz yorumlardır.

BJK İnönü Stadı'nda temel atma töreninin 19 Mayıs tarihinde olmasını, bu tarihin önemi ve anlamı nedeniyle Asbaşkanımız Levent Erdoğan dile getirmiş, bunun olmasını niyet etmiştir. Başkanımız Yıldırım Demirören bu projeyi herkes tarafından bilindiği gibi Kulübümüz'ün İdari ve Mali Genel Kurulu'nda açıklamış ve asla '19 Mayıs tarihinde temel atacağız' gibi kesin bir ifade kullanmamış, 'Gerekli izinleri tamamladıktan sonra' projenin başlayacağını açıklamıştır.

Başkanımız'ın da açıkladığı gibi gerekli izinler alındıktan sonra Türk Futbolu'nun bu en önemli projesi hayata geçirilecektir. Bu konuda bütün çalışmalar yapılmaktadır.

Dolayısıyla Beşiktaş'ın bu projeyi hayata geçirmesi için destek olması gereken Kazım Kanat, yazdıklarıyla projenin karşısında olduğu gibi bir kanıya neden olmaktadır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız,

BEŞİKTAŞ JK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious