Hadise, Moskova yolcusu!

Hadise, Moskova yolcusu!.12654
  • Giriş : 27.02.2009 / 11:36:00

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar, Moskova Turizm Fuarı'na bu yıl Türkiye'yi Eurovision'da temsil eden Hadise'yi götüreceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İbrahim Yazar, Berlin ve Moskova turizm fuarlarının hem bakanlık hem sektör için çok önemli olduğunu belirtti.

11 Martta başlayacak Berlin Turizm Borsası'nın (ITB) dünya turizmi için önemli olduğunu, 2009 turizm sezonunun nasıl olacağının işaretlerinin Berlin'de alınacağını ifade eden Yazar, "Biz de onun hazırlığı içerisindeyiz. Pazara yön veren, pazarı etkileyen TUI, Thomas Cook gibi tur operatörleri ile Berlin'de görüşeceğiz. Bunlardan Türkiye'ye yönelik programları aynen sürdürme sözü aldık" dedi.

Fuarda Türkiye'nin hem değişik müzik türlerini hem de geleneksel sanatların sunma olanağı bulacağına işaret eden Yazar, "ITB Berlin Turizm Borsası Fuarı'na 9 sanatçı götüreceğiz. Bunlardan 3'ü fasıl diğer 6'sı dünyanın tüm popüler müziklerini çalan, bir orkestra grubu olacak. Hem yerli hem de evrensel müzik olacak. Anadolu Ateşi de 13 Mart akşamı Berlin Turizm Fuarı'nda bir gösteri yapacak"dedi.

Bu yıl 18 Martta başlayacak Moskova Turizm Fuarı'na (MITT) ise Hadise'yi götüreceklerini anlatan Yazar, "Moskova'da Hadise'ye yönelik çok büyük bir ilgi var. O ilgiyi sempatiye dönüştüreceğiz. Moskova'da Hadise ile önemli bir etkinlik içerisinde olacağız. Aynı zamanda Eurovision'un halkla ilişkiler çalışmasını da bu fuarda yapmış olacağız"diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*