Hadise Eurovision'a çıkamayabilir!

Hadise Eurovision'a çıkamayabilir!.12654
  • Giriş : 11.05.2009 / 21:45:00

54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Hadise yarın yarı final yarışmasında sahneye çıkacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rusya'nın başkenti Moskova'daki 54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Hadise yarın yapılacak yarı final yarışmasında sahneye çıkacak.

Bağışıklık sisteminde stresten kaynaklanan sorun çıkan Hadise'nin sağlık durumunun iyiye gittiği ve yarın akşam düzenlenecek yarı final yarışması için bugün iki prova yapacağı kaydedildi.

Mahmut Karadağ'ın hazırladığı "Gizia" kıyafetiyle ilk kez sahneye çıkacak olan Hadise, yarın yapacağı son genel provanın ardından 9. sırada sahne alacağı yarı final yarışmasında 17 ülke sanatçılarıyla yarışacak.

Moskova'da yarın yapılacak yarışmada 9 ülke tele-oylama yöntemiyle, bir ülke de Avrupa Yayın Birliği (EBU) jürisinin oyuyla finalde yarışma hakkını elde edecek. Eurovision Şarkı yarışmasının dün gece yapılan açılış resepsiyonuna sağlık sorunundan dolayı katılmayan Hadise'nin Moskova'da kendisi için kiralanan bir dairede dinlendiği öğrenildi.

İYİLEŞMEZSE BAŞKASI GİDER

Müzİk eleştirmeni Naim Dilmener Hadise'nin gidememesi durumunda neler olacağını şöyle anlattı: “Hadise yarışamayacak duruma gelirse TRT yerine bir başka ismi tayin eder. Eurovision şartnamesine göre solist değişebilir ama şarkı değişmez. Yarışmaya katılacak kişi de sadece Düm Tek Tek şarkısını söyleyebilir. Çünkü bu bir şarkı yarışması. 1981 yılında Modern Folk Üçlüsü ve Zerrin Özer ”Dönme dolap“ ile yarışmaya katılacaktı. Fakat Özer son anda ”Ben gitmiyorum“ dedi. Onun yerine Ayşegül Aldinç gitti.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*