Hadise mutlu ayrıldı

Hadise mutlu ayrıldı.14592
  • Giriş : 09.02.2009 / 08:39:00

54. Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek Hadise, Malta'da ilk promosyon turunu tamamlarken "Malta'ya ve Maltalılara aşık olduğunu" söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

PBS televizyonunun davetlisi olarak bulunduğu Malta'da "hem güldüm hem de duygulandım" diyen ünlü sanatçı, Malta'nın Ghadhak televizyon istasyonunda katıldığı programda Maltalılar ile "Düm Tek Tek" parçasını söylerken, elinde Malta bayrağı olduğu halde stüdyoda bulunan insanları coşturdu.

400 bin kişinin yaşadığı Malta'nın tarihi yerlerini gezen Hadise, Maltalıları "Türklere benzeyen, sıcak kanlı ve cana yakın insanlar" olarak yorumladı.

Hadise Malta'da ilk kez bir Türk sanatçının Eurovision öncesi 5 günlük promosyon turu yaptığını dile getirdi ve şunları söyledi:

"Malta'da olmaktan çok mutluluk duydum. Buraya tekrar dönmeyi, tatile gelmeyi düşünüyorum. Promosyon turum çok iyi geçti. Malta'ya gelmek çok iyi fikirdi. İnsanlardan ve özellikle çocuklardan çok büyük ilgi gördüm. Malta'da tanınmayan bir sanatçı olmama rağmen, çıktığım yerel ve resmi televizyonlarda söylediğim Düm Tek Tek parçasını artık herkes tanıyor ve çok beğeniyor."

"Eurovision havasına iyice girdiğini" belirten Hadise şöyle devam etti:

"Çok yorucu oluyor. Uykusuzluk ve çok yoğun bir program var. Ancak, tanışmadığım insanlarla tanışmak, hatıra fotoğrafları çektirmek, çocuklarla birlikte Düm Tek Tek'i söylemek, dans etmek, o güzel heyecanı yaşamak tüm yorgunluğumu alıyor.

Sahne arkasında, beni etkileyen bir olay oldu. Bir kız ve bir erkek çocuğu yanıma geldiler, bana sarıldılar. Çocuklardan biri duygulanarak ağlamaya başladı ve Eurovision'u kazanacağımı söyledi. Hem şaşırdım, hem de hoşuma gitti."

Hadise, bu promosyon turunda podyumlarda yalnız olmasının, dansçıları beraberinde getirmemesinin nedenini şöyle açıkladı:

"Düm Tek Tek parçasını sahnede yalnız söylemek istiyorum çünkü insanlar gördüklerine çok fazlasıyla alışırlarsa daha sonra yarışma sahnesinde o performansı beğenmeyebilirler. Bu nedenle Mayıs ayına kadar sahnedeki performansı gizli tutmak istiyorum. İlk aşamada, ilginin benim üzerimde kalmasını istedik."

Hadise, Malta'da güzel ve başarılı geçen ilk promosyon turundan sonra İstanbul'a güzel duygularla döneceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*