Hadise şarkısını İspanyollar'a tanıttı

Hadise şarkısını İspanyollar'a tanıttı.12654
  • Giriş : 04.04.2009 / 08:25:00

54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Hadise, "Düm Tek Tek" adlı yarışma şarkısını İspanyol basınına tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkent Madrid'deki bir kulüpte düzenlenen partiye Hadise ile birlikte İspanya'yı Eurovision'da temsil edecek olan Soraya da katıldı ve ikili, yarışmadaki şarkılarını seslendirdiler.

Partide, 1968 yılında İspanya'ya Eurovision birinciliği kazandıran Massiel ve İspanyol şarkıcılardan Monica Molina ve Hevia gibi isimler de yer aldılar.

Türkiye'nin Madrid Büyükelçisi Ender Arat'ın eşi Ayşe Arat da geceye katılarak şarkıcı Hadise'ye destek verdi.

İspanyol basınının yoğun ilgi gösterdiği partide, sempatik tavırları ve danslarıyla ilgi toplayan Hadise, İspanyol basınına demeçler verdi.

Genç bir şarkıcı olmasından dolayı Eurovision'u, birçok kapıları açabilecek, tanınmasını sağlayacak bir fırsat olarak gördüğünü kaydeden şarkıcı, "Ama aynı zamanda ülkemi de temsil edeceğim, o yüzden bunu layıkıyla yapmak istiyorum. Maalesef Türkiye hakkında halen dünyanın birçok yerinde bazı önyargılar var. Ben ve ekibim gittiğimiz her yerde tavırlarımızla, verdiğim röportajlarla Türkiye'yi tanıtmaya çalışıyoruz" dedi.

Hadise, her gittiği yerde yoğun ilgiyle karşılaştığını ve bundan çok memnun olduğunu dile getirerek, Eurovision'da yarışacak diğer ülkeler arasında en çok Moldova'ı sevdiğini söyledi. Hadise, İspanya'dan sonra yarın Andorra'ya geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*