Hadise'den bir iyi bir kötü haber var

Hadise'den bir iyi bir kötü haber var.12654
  • Giriş : 10.04.2009 / 16:45:00
  • Güncelleme : 10.04.2009 / 16:22:12

54. Eurovision şarkı yarışmasındaki temsilcimiz Hadise'den bir iyi bir kötü haber geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ülkemizi önümüzdeki ay yapılacak Eurovision'da 'Düm Tek Tek' şarkısıyla temsil edecek olan Hadise, bu şarkının da bulunduğu albümünü piyasaya sürdü.

Hadise'nin ilk kez TRT yılbaşı çekimlerinde seslendirdiği ve ülkemizi 54. Eurovision şarkı yarışmasında temsil edecek olan 'Düm Tek Tek' şarkısının da yer aldığı 5 şarkılık EP, Pasaj Müzik etiketiyle 10 Nisan Cuma günü yayınlanıyor.

Yeni yıl ile birlikte Türkiye'nin gündemine yerleşen, daha ilk notasını duyar duymaz insanın içini ısıtan melodisi, akılda kalıcı sözleri, Hadise'nin enerjisi ve dansları ile Düm Tek Tek son yılların en etkileyici ve büyük sürprizlerinden biri olarak geniş kitleler tarafından kabul edildi.

Sözleri Hadise, Sinan Akçıl ve Stefaan Fernande, bestesi ve düzenlemesi ise Sinan Akçıl'a ait Düm Tek Tek şarkısını Hadise, 54. Eurovision şarkı yarışmasında 16 Mayıs'ta seslendirecek.

EP'de Hadise'nin tanınmasını sağlayan 'Stir Me Up', sözlerini Sezen Aksu'nun yazdığı Deli Oğlan haricinde, ilk Türkçe şarkısı Aşkkolik ve A Good Kiss yer alıyor.

Müziğini "şehir müziği" olarak tanımlayan Hadise dünyadaki dans müzik trendlerini gündelik konuşma dilini kullandığı şarkı sözleri ile buluşturuyor.

Azerbaycan'dan 12 puan gelmeyebilir!

Türk-Ermeni sınırının açılacağına ilişkin spekülasyonlar Azeriler'i kızdırıyor. Aliyev, “Yeni sayfa açmaya hazırız” derken Azeri kanalları da Hadise ve Türk şarkılarına boykota başladı. Azerbaycan'da Türkiye'nin Ermenistan ile yakınlaşmasından doğan rahatsızlık sonunda müzik kanalları ve radyolara da yansıdı.

Bundan en büyük zararı ise Mayıs'ın ikinci haftasında Moskova'da düzenlenecek olan Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek olan Hadise görüyor.

Azeri televizyon kanalları ve radyo istasyonları Hadise başta olmak üzere Türk sanatçıların şarkılarını çok daha nadir yayınlamaya başladı. Ülkenin en çok dinlenen radyolarından 105.5 Media FM Türk şarkılarını boykot ettiklerini resmen duyurdu.

Türkiye'nin Ermenistan sınırını açması durumunda Eurovision'da her yıl Türkiye'ye en yüksek puanı veren ülkenin bu kez Türkiye'yi “pas” geçmesi bile gündeme geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*