Hadisler bilboardlardan yansıtılacak

  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Serik ilçesinde müftülük, elektronik bilboardlar aracılığıyla halka dini hizmet götürecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Serik Müftülüğü proje kapsamında 3 ayrı bölge tespit etti. Halkın yoğun olarak kullandığı güzergâhlara yerleştirilecek bilboardların yakın bir zamanda hizmete gireceği ifade ediliyor. Bunun için en uygun yerin Merkez, Tuzcuoğlu ve Fatih camileri avlusu olduğuna karar verildi. Böylelikle İslam dini, camilerin dışında da öğretilebilecek.

'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' münasebeti ile bir dizi çalışma başlattıklarını anlatan İlçe Müftüsü Mustafa Altun, dini hizmetlerde ilk defa böyle bir uygulamanın olduğunu bildirdi.

Altun, teknolojinin güzel imkânlarından istifade ederek, ayet ve hadislerle halka dinini anlatacaklarını söyledi.

"Amacımız bu uygulama ile ayet ve hadisleri insanın hafızasına yerleştirmektir." diyen Altun, altyapı çalışmalarının şimdiden başladığını ifade etti.

Altun, "Bilboardlarda yansıtılacak yazılar o günün anlam ve önemi ile ilgili ayet ve hadis mealleri olacak. Ramazanda farklı, Bayramda farkı, Muharrem ayında farklı ayet ve hadis mealleri yansıtılacak." şeklinde konuştu.

Öte yandan müftülük, Ramazan ve 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' nedeni ile köy ziyaretleri başlattı.

Müftülük, kadınlara yönelik soru-cevap şeklinde ilmihal sohbetleri yapıyor. Hafta sonu ise ilçede bulunan 10 Kur'an Kursu halkasına bir yenisi daha ekleniyor. Yavuz Sultan Selim Kur'an Kursu Cumartesi günü yapılacak törenle hizmete girecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious