Hafızlar İzmir'de yarıştı

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Erkekler Hafızlık Yarışması' Türkiye finali İzmir'de yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen yarışmaya Türkiye genelinden gelen davetliler büyük ilgi gösterdi. Büyük bir çekişme içinde geçen yarışta Kur'an bülbülleri salonu dolduran misafirlere Kur'an-ı Kerim ziyafeti çekti.

Yarışmada jüri başkanlığını Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Üyesi Turan Baycan yaparken, diğer jüri üyeliklerini ise Manisa Eğitim Merkezi Müdürü Osman Girgin ve Manisa Eğitim Merkezi öğretmeni Mehmet Demirtaş yaptı.

Trabzon Arsin Yeşilyalı Kur'an Kursu'ndan Yusuf Ürker'in birinci olduğu yarışta, İstanbul Eyüp Esentepe Kur'an Kursu öğrencisi Sami Bilkin ikinci, Kahramanmaraş Hüdaverdi Kur'an Kursu'ndan İsa Sarıkaya'da üçüncü oldu.

Birinci olan Yusuf Ürker'e hediyelerini Diyanet İşleri Başkanlığı Din Eğitim Dairesi Başkanı Dr. Ulvi Ata verdi. İkinci Sami Bilkin'e hediyelerini İzmir İl Müftüsü İbrahim Acar verirken, üçüncü İsa Sarıkaya'ya ise hediyelerini DEÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Elmalı verdi. Yarışa katılan diğer öğrenci ve öğretmenlerine de çeşitli hediyeler takdim edildi.

Hafızlık Yarışması'na İzmirlilerin büyük ilgi gösterdiğini belirten İzmir İl Müftüsü İbrahim Acar, öğrencilerin salonu dolduran misafirlere Kur'an-ı Kerim ziyafeti çektiğini söyledi. Öğrencilerin, jürinin daha önceden belirlediği üç değişik yerden istenilen kriterlere göre Kur'an-ı Kerim okuduğunu ve öğrencilerin hepsinin başarılı bir yarışma çıkardığını dile getiren Müftü Acar, öğrencilerin bu başarılarının devam etmesi dileğinde bulundu.

Yarışmaya katılan diğer Kur'an kursları ve öğrenciler ise şöyle: Amasya Hafızlık Kur'an Kursu'ndan Osman Gül, Erzurum Yıldırım Beyazıt Kur'an Kursu'ndan Harun Yıldır, İzmir Kestane Pazarı Kur'an Kursu'ndan Emrah Karabaş ve Manisa Akhisar Hilaliye Kur'an Kursu'ndan Aydın Uçarkuş.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious