Hafriyattaki insan kemiklerine inceleme

Hafriyattaki insan kemiklerine inceleme.37051
  • Giriş : 03.07.2009 / 12:48:00

Van Cumhuriyet Savcılığı, boş araziye dökülen inşaat hafriyatından çıkan kafa tası ve kemik parçaları ile ilgili inceleme başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şabaniye Mahallesi'nde boş araziye dökülen inşaat hafriyatındaki insana ait kafa tasları ve kemiklerle ilgili başlatılan inceleme kapmasında Müze ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Cevdet Paşa Mahallesi Erek Meydanı'ndaki inşaata gelen Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri, çalışmaların durdurulduğu alanda Müze Müdürlüğü elemanlarıyla birlikte inceleme başlattı.

Van Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığının inceleme başlattığını hatırlatarak, ''Eski bir mezarlık olarak değerlendirdiğimiz yerden 6 tane kafa tası ile insan kemikleri çıktı. Bunların hepsine de ekiplerimiz el koydu'' dedi.

Cumhuriyet Savcılığı ve müzeden bir antropolog tarafından kafa taslarının ve kemiklerin inceleneceğini belirten Mert, ''Burada görüştüğümüz vatandaşlar buranın eski bir mezarlık olduğunu söylediler. Sonuçları sizinle paylaşacağız'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Bazı kafa taslarında mermi ve darp izlerinin görüldüğü'' iddiasıyla ilgili soruya ise Mert, bununla ilgili kesin bir şey söylemenin erken olduğunu yapılan incelemenin ardından kesin sonucun belirleneceğini kaydederek, şunları söyledi:

''Kesin bir şey söylememiz söz konusu değil. Bundan sonraki savcılık tahkikatı içerisinde belli olacak. Ama vatandaşların verdiği bilgiye göre bura eski bir mezarlık. Bunu zamanla göreceğiz. Kemiklerin belli bir çukurdan çıktığını düşünmüyoruz. Savcılık isterse kazı tekrar devam edebilir. Tahkikat sonunda bunun neye ait olduğu, nasıl olduğunu görmek mümkün ama bize göre ilk intiba olarak burası eski bir mezarlık.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*