Hafta ortasına kadar yanacağız! Sonra hava serinliyor!

Hafta ortasına kadar yanacağız! Sonra hava serinliyor!.18618
  • Giriş : 29.07.2007 / 12:48:00

Hava sıcaklığı hafta ortasına kadar mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığının tüm yurtta hafta ortasına kadar mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği, çarşamba ve perşembe günleri kuzey ve iç bölgelerde azalarak mevsim normallerine ineceğinin tahmin edildiği kaydedildi.

Açılamaya göre, yarın bütün bölgeler az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve iç kesimler parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneydoğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Eskişehir, Çankırı ve Bilecik çevreleri kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Salı günü, yurdun kuzey ve iç kesimleri parçalı, zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Kütahya, Eskişehir, Çankırı ile Ankara'nın kuzey ve batı çevreleri, kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Çarşamba günü kuzey ve iç bölgelerde, perşembe günü kuzeydoğu kesimlerinde aralıklarla sürecek yerel sağanak yağış geçişlerinin cuma günü yurdu terk etmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious