Hafta sonu hava nasıl olacak?

Hafta sonu hava nasıl olacak?.8654
  • Giriş : 07.08.2008 / 17:32:00

Kuvvetli rüzgar hafta sonu hafifleyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'da rüzgar sert esmeye başladı. Saatteki hızı 35 km'yi bulan poyraz gölgede serinlik veriyor. Akşam ve geceleri rüzgar hafifleyip, nem oranı arttığından hava yine bunaltıcı. Ankara'da rüzgar sert, bu iki gün sıcaklıkta düşüş yaşansa da, hafta sonu yeniden artacak. İzmir'de dünkü bunaltıcı havanın ardından bugün kuvvetlenen rüzgar serinlik vermeye başladı. Kent merkezinde rüzgar daha hafif. Bursa bugün rüzgarlı, Adana'da sıcaklık fazla değişmiyor. Gölgede İstanbul 29, Ankara 33, İzmir 35, Bursa 31, Adana 36 derece.

Marmara'da iki gündür etkili olan bunaltıcı hava koşulları, bugün poyrazın kuvvetlenmesiyle etkisini azalttı. Ancak güneşin altında hava yine çok sıcak. Gölgede ise rüzgar serin bir hava yaratırken, hissedilen sıcaklığı 25 dereceye kadar düşürüyor. Denizciler dikkatli olmalı, Çanakkale-Balıkesir çevresinde rüzgarın saatteki hızı 40 km'yi bulabilir. Kuvvetli rüzgar hafta sonu hafifleyecek. Bugün Sakarya 30, Edirne 34, Balıkesir 32 derece.

İç Anadolu Bölgesi'nde de Ankara-Konya boyunca bugün rüzgar sert. Bu iki gün sıcaklıkta düşüş olsa da, hafta sonu tekrar yükselecek. Konya 30, Eskişehir 32, Sivas 27 derece.

Ege Bölgesi'nin kuzeyinde Çeşme'ye kadar rüzgar yeniden kuvvetli. Dünkü bunaltıcı hava koşullarının ardından bugün rüzgar kıyılara serinlik veriyor. Gölgede hissedilen sıcaklık 30 derecenin altına düşse de güneşin altında 35 dereyi aşıyor. Kuşadası'ndan itibaren güneyde rüzgar daha hafif. Bölgede rüzgar hafta sonu hafifliyor, yalnızca kıyılara serinlik verecek. Bugün Denizli 37, Muğla 36, Kütahya 30 derece.

Akdeniz Bölgesi'nde sıcaklık fazla değişmiyor. Mersin-Adana arasında, yüzde 60'ı geçen nem oranı nedeniyle hava çok bunaltıcı. Antalya'da ise poyraz yarın da kuru hava koşulları yaratacak. Hafta sonu ise güneyden esecek rüzgar Antalya'da nem oranını artıracak. Bugün Antalya 39 derece..

Güneydoğu genelinde sıcaklıklar 40 dereceye yakın. Diyarbakır 39 derece.

Doğu Anadolu'nun güneyinde hava az bulutlu. İlerleyen saatlerde Erzurum ve Kars'ta yağacak yağmur gece saatlerinde kuvvetlenecek. Yarın bölgede sağanak yağmurlar bekleniyor. Bugün Erzurum 27, Van 28, Malatya 36 derece.

Batı Karadeniz'de bugün kuvvetlenen poyraz havayı serinletiyor, yarınsa rüzgar çok daha sert esecek. Rize-Artvin'de yağmurlar sürüyor. Hafta sonu rüzgar hafiflerken, sıcaklık da artacak. Bugün Trabzon 27, Bolu 29 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*