Hafta sonu hava nasıl olacak?

Hafta sonu hava nasıl olacak?.8104
  • Giriş : 06.03.2009 / 14:02:00
  • Güncelleme : 06.03.2009 / 14:19:43

Hava sıcaklığı ülke genelinde 3 ila 5 derece artacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ve Göller Yöresi ile Ankara, Eskişehir, Çankırı ve K.Maraş çevrelerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI : Ülke genelinde 3 ila 5 derece artacak.

RÜZGAR : Güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'de kısa süreli fırtına şeklinde esecek.UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR : Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'de kısa süreli fırtına (saatte 70-80 km hızla) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ağaç devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca zehirlenmeleri vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI : Sabah saatlerinde doğu kesimlerde (Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu) buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ RİSKİ : Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Erzurum, Van, Ağrı, Bitlis ve Hakkari başta olmak üzere) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir .

BÖLGELERİMİZDE HAVA

Marmara : Çok bulutlu, bölgenin batısı ile öğleden sonra doğusu yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Ege : Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Akdeniz : Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerine kadar Isparta, Burdur ve K.Maraş çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

İç Anadolu : Parçalı çok bulutlu, Eskişehir ile öğleden sonra Çankırı çevreleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Batı Karadeniz : Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri (Bolu, Düzce, Kastamonu ve Karabük) hafif yağmurlu geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Orta ve Doğu Karadeniz : Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde Tokat, Rize, Artvin ve Gümüşhane yağmurlu, Bayburt çevreleri karla karışık yağmur ve yüksekleri hafif kar yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

Doğu Anadolu : Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; bölgenin güneybatısında yağmur, kuzey ve doğusunda kar şeklinde olacak. Sabah saatlerinde bölgenin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin (Erzurum, Van, Ağrı, Bitlis ve Hakkari başta olmak üzere) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

Güneydoğu Anadolu : Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*