Hafta sonu hava nasıl olacak?

Hafta sonu hava nasıl olacak?.16920
  • Giriş : 13.03.2009 / 09:33:00

Meteorolojik değerlendirmelere göre ülke genelinde görülecek yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege ile Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusu (Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, ve Bilecik) VE İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Çok bulutlu ve Kuzey Ege kıyıları dışında bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, Afyon, Kütahya ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde İç Ege (Denizli, Afyon, Uşak ve Kütahya) ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Batı Akdeniz'de (Antalya, Isparta ve Burdur) ve öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'de(Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş) kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin batısı (Ankara, Eskişehir ve Konya) ile Sivas çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; güney ve batısında (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman ve Niğde) kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Bolu ve Kastamonu çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimesi ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzeyi ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

İSTANBUL'DA SAĞANAK YAĞIŞ

İstanbul'da, akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı yerlerde su baskınları meydana geldi.
Gece boyunca aralıksız yağan yağmur vatandaşlara ve sürücülere zor anlar yaşattı. Yoğun yağış nedeniyle İstanbul'un bazı yerlerinde su baskınları meydana geldi. Kumburgaz'da tıkanan giderler yüzünden D-100 Karayolu ve yan yol su altında kaldı. Buradan taşan su, yazlıkların zemin katlarına ve bazı işyerlerine doldu. Bazı yazlıkların bodrumları ise tamamen su ile doldu. İtfaiye ekipleri D-100 Karayolu'nda su tahliye çalışması yaptı. Gece boyunca D-100 Karayolu'nun Edirne istikametinde trafik tek şeritten işledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*