Hafta sonu hava nasıl olacak? (Haritalı)

Hafta sonu hava nasıl olacak? (Haritalı).14296
  • Giriş : 20.06.2009 / 01:00:00
  • Güncelleme : 20.06.2009 / 00:04:54

Türkiye'de hafta sonu sıcaklık artıyor, birçok yerde 35 dereceye yakın olacak. Yaz yağmurları ise...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye'de hafta sonu sıcaklık artıyor, birçok yerde 35 dereceye yakın olacak. Yaz yağmurları ise en doğuda görülecek. Bölge bölge Hava Durumu ve il il sıcaklık dereceleri:

İstanbul sıcak ve güneşli, poyraz yine sert esiyor.

Ankara, İzmir ve Bursa bol güneşli, ama pazar günü göküyüzünde bulutlar görülmeye başlayacak.

Adana güneşli ve sıcak.

Marmara'da poyraz sert, bugün hava daha sıcak, 29-32 derece. Hafta sonu sıcaklık gölgede 35 dereceyi görecek, ancak pazar ve pazartesi günü yüksek sıcaklıkla birlikte hava biraz bulutlanabilir,
İç Anadolu'da yaz yağmurları azalıyor, bugünler güneşli geçecek, sıcaklık hergün aratarak, hafta sonu 29-34 dereceye çıkacak.

Ege güneşli, kıyılar boyunca bodruma kadar rüzgar yine sert. Pazar günü lodosa dönecek rüzgar hem nem oranını, hemde bulutlanmayı artıracak. Bugün gölgede Muğla 35, Bodrum 37 derece.

Akdeniz güneşli, sıcaklık Antalya merkezde 38 dereceye çıkıyor. Pazar günü lodos bölgede nem oranını ve beraberinde bunaltıcılığı artıracak, hafta sonu güneşe daha az çıkılmalı.

Güneydoğu'da rüzgar çok sert, toz yoğunluğu artıyor.

Doğu Anadolu'da Erzurum, Kars, Ağrı, Van, Hakkari boyunca üç gün daha sağanak yağmurlar olacak, sıcaklık çok değişmiyor, Erzurum 23, Malatya 30 derece.

Karadeniz'de sadece, Rize-Artvin çevresi yağmurlu, Batı Karadeniz'de poyraz yine biraz sert. Karadeniz hafta sonunu daha sıcak ve güneşli geçirecek.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*