Hafta sonu havalar nasıl olacak?

Hafta sonu havalar nasıl olacak?.13988
  • Giriş : 01.05.2009 / 11:20:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:32:10

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde yağmur görülecek, diğer yerlerde ise hava durumu şöyle olacak...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde aralıklı ve yerel olmak üzere görülecek olan yağışların; Marmara'nın güney ve batısı ile Kuzey Ege'de kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Ülkemizin kuzey ve iç bölgelerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR : Genellikle güney ve güneybatı, kuzey kesimlerde ilk saatler kuzeyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.
UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların; Marmara'nın güney ve batısı ile Kuzey Ege'de kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI : Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*