Hafta sonu havalar sert geçecek

Hafta sonu havalar sert geçecek.21593
  • Giriş : 18.01.2007 / 00:00:00

Yarın yurdun büyük bölümü yağış ve kar yağışının etkisi altına giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yarın ve Cumartesi günü Karadeniz bölgesinin iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kar yağışı beklendiğini bildirdi.

Hafta sonu yurtta hava sıcaklığı 3 ila 5 derece azalacak. Yurdun kuzey kesimleri parçalı bulutlu diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Marmara ve yurdun iç kesimlerinde sabah saatlerinde sis görülecek. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Hava sıcaklığı tüm yurtta 1 ila 3 derece artacak. Rüzgar güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

Yarın yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor. Karadeniz'in batısı ve İç Anadolu akşam saatlerinde yağış alacak. Karadeniz'in doğusu ve Doğu Anadolu parçalı ve çok bulutlu olacak.

Hava sıcaklığı yarın yağışla birlikte güney kesimlerde, cumartesi günü tüm yurtta 3 ila 5 derece azalacak.

Yarın öğle saatlerinden itibaren yurdun batı kesimlerinde rüzgar, güney-güneybatı yönlerinden saatte 50-60 kilometre hızla esecek.

Kuvvetli lodos nedeniyle soba zehirlenmeleri ve sağanak yağışla birlikte su baskınları yaşanabileceği uyarısında bulunulan açıklamada, kar yağışının ardından meydana gelebilecek buzlanma, don ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious