Hafta sonunda hava nasıl? HARİTALI

Hafta sonunda hava nasıl? HARİTALI.24607
  • Giriş : 26.02.2009 / 12:59:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 14:46:29

Soğuk hava Türkiye'de Martın ilk günlerine kadar kalacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul 3 dereceye indi, poyraz çok sert esiyor, yüksek ilçelerde karla karışık yağmur var. Cuma, cumartesi gecesi ayaz olacak. Ankara üç gün kar yağışlı. İzmir çok soğuk bir kış yaşıyor, bugün hava kapalı, hafif yağış, kuvvetli poyrazla sulu kara dönüşebilir, cumartesi günü ayaz var. Bugün Bursa kar, Adana sağanak yağışlı olacak.

Marmara'da poyraz kuvvetini artırdı, hızı 50 km'yi buluyor, hissedilen sıcaklık 2 derece ve altına inerken, yağışlar başta Balıkesir, Bursa ve Bilecik'te kara, Çanakkale ve Sakarya'da sulu kara dönüşecek. Trakya'da bu gece hava açık, ayaz olacak. Soğuk hava hafta sonu da kalıyor.

İç Anadolu'da bugün Konya, Eskişehir çevresinde yoğun yağan kar, yarın Sivas, Kayseri'de de kuvvetlenecek, şimdiden tedbir alınmalı. Bugün en soğuk Konya, sıcaklık 2 derece olacak.

Ege son yılların en soğuk şubatını yaşıyor, yağışlar bugün İzmir'de dahil bir çok kentinde sulu kara dönüşüyor. Uşak, Afyon ve Kütahya'da yoğun kar var. Kuvvetli poyraz hissedilen sıcaklığı 3 derecenin altına düşürdü, kıyılarda fırtına var. Cumartesi ayaz olacak.

Akdeniz ve Güneydoğu Antalya'da dün gece şiddetlenen yağış bugün de etkili, Isparta, Burdur'da kar yoğun yağıyor, iki gün Adana ve Güneydoğu'da kuvvetli yağış olacak. Hafta sonu hava soğuyor.

Doğu Anadolu'da kar yağışı bu gece ve yarın yoğunluğunu arttıracak, yetkililer şimdiden tedbir almalı, Erzurum 1 derece.

Karadeniz'de hava Mart'ın 3'üne kadar çok soğuk, bu iki gün Bolu'da kar yoğun yağacak. Hafta sonu yağış bölgenin doğusunda kuvvetleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*