Hafta sonunda hava nasıl olacak?

  • Giriş : 30.06.2006 / 00:00:00

İç kesimlerde görülen yağmurlar, önümüzdeki günlerde de sürecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Marmara'da hava az bulutlu, sıcaklıklar 30 dereceyi buluyor. Haftasonunda da sıcaklıklar yine benzer değerlede ancak pazar günü bulutlar biraz artacak. Nem oranı yüksek, Pazar gününden itibaren rüzgar kuvvetleniyor. Ankara ve Bursa yarın parçalı bulutlu. Ege bölgesi güneşli olacak. Sıcaklıklar haftasonunda kıyı kesimlerde 35 dereceye ulaşacak. Üç gün boyunca Ege'de de yağış olmayacak.. Adana’nın iç kesimlerinde yağmur geçişleri sürecek.

Yağış Akdeniz'den ayrılıyor. Artışa geçen sıcaklıklar hafta sonunda Antalya çevrelerinde 35 derecenin de üzerine çıkabilir. Karadeniz sağanak yağışlı. Su baskınlarına dikkat. Yağış hem miktar olarak fazla hem de uzun soluklu olacak. Üç gün sürecek.

Marmara’da yarın sabah parçalı bulutlu, öğle saatlerinde az bulutlu bir hava bekleniyor. Pazar gününden itibaren ise poyraz kuvvetli esmeye başlayacak. Bu nedenle önümüzdeki günler daha bulutlu ve hafif yağmurlu geçecek. Yarın Edirne 36, Çanakkale 34, Kocaeli 32 derece.

İç Anadolu Bölgesi’nde Konya-Kayseri ve Sivas boyunca gök gürültülü sağanak yağmurlar devam edecek. Bölgede rüzgar sert esiyor. Pazar günü ise bölge genelinde hava parçalı bulutlu. Yarın Konya 25, Eskişehir 29, Kayseri 25 derece.

Ege Bölgesi’nde sıcaklıklar yüksek, gölgede 35-38 derece civarında seyrediyor. Ancak günlerdir olduğu gibi, sert esmeye devam edecek karayel, hafif serinlik veriyor. Pazar günü hava biraz bulutlanacak. Yarın Denizli 36, Bodrum 37, Kütahya 30 derece.

Akdeniz Bölgesi’nde bulutlar oluşmaya devam ediyor ve rüzgar sert. Kıyılarda parçalı buutlu bir hava var. Ancak iç kesimlere doğru yağmur geçişleri görülebilecek. Güneydoğu güneşli. Yarın Antalya 34, Gaziantep 35 derece.

Doğu Anadolu’da, yağışlar etki alanının artırıyor. Cumartesi günü bölgenin güneyine de uzanacak yağış haftasonu boyunca devam edecek. Özellikle Erzurum-Kars çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağmurlar 3-4 gün sürecek. Yarın Erzurum 26, Malatya 33, Van 26 derece.

Karadeniz’de Samsun’dan Artvin’e kadar üç gün daha, sağanak yağmur geçişleri olacak. Batı Karadeniz’de rüzgarlar sert, Bolu’da yarın da bir ara yağmur görülebilir. Yarın Trabzon 25, Samsun 27, Bolu 28 derece.

Güneydoğu'da değişiklik yok. Yine güneş görülüyor, yine 35 dereceyi aşan sıcaklıklar ölçülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious