Hafta sonunda hava nasıl olacak?

Hafta sonunda hava nasıl olacak?.9376
  • Giriş : 05.01.2007 / 00:00:00

Bugün ve yarın yurdun iç ve doğu kesimlerinde yağış etkili olacak. Hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde 3-5 derece azalacak. İşte bölgelerimizde beklenen hava durumu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugün yurdun iç ve doğu kesimlerinde yağış etkili olacak. Doğu'da sabah saatlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

İç ve doğu kesimlerde devam etmesi beklenen yağışların, Antalya, Konya ve Karaman çevrelerinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde 3-5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar yurdun kuzey ve batı kesimleri kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimleri güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yurdun kuzeybatı kesimlerinde bu akşam ve gece kuvvetlice esecek.

Meteorolojik uyarı

* Bugün Antalya, Konya ve Karaman çevrelerinde görülecek yağışların, etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

* Sabah saatlerinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden, başta sürücüler ile tarımsal faaliyette bulunan üreticilerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

Bölgelerde durum:

Marmara'da hava parçalı bulutlu. 10 derecenin altındaki sıcaklıklar değişmiyor. Cumartesi günü Çanakkale çevreleri yağış alacak.

Ege'nin iç kesimlerinde kar ihtimali var. Hafta sonunda ise yağış kesiliyor. sıcaklıklar ise pek değişmeyecek.

Akdeniz'de aşırı yağışlar bekleniyor. Su baskınlarına ve sele karşı dikkatli olunması gerekiyor. Hafta sonunda yağış kesiliyor.

İç Anadolu'da kar bekleniyor. Özellikle güney kesimlerinde etkili olacak kar ulaşımda problemlere yol açabilir. Yağış hafta sonunda İç Anadolu'dan ayrılacak.

Karadeniz'in orta ve doğu kesimleri yağışlı. Doğusunun yükseklerinde kar şeklinde beklenen yağışlar hafta sonunda etki alanını daraltacak.

Ulaşımda problem oluşturma ihtimali bulunan kar Doğu Anadolu'da da bekleniyor. Cumartesi günü zayıflasa da kar yine devam edecek.

Güneydoğu'da da karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Yağış hafta sonunda kesiliyor ama sıcaklıklar değişmiyor.

METEOROLOJİ'DEN DENİZCİLERE FIRTINA UYARISI

Antalya Meteoroloji Bölgesel Tahmin Merkezi, Bodrum ile Anamur arasında fırtına beklendiği uyarısında bulundu. Bölgesel Tahmin Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada,, bugün sabah saatlerinde başlayan fırtınanın Bodrum-Fethiye arasında yıldız ve karayelden, Manavgat-Anamur arasında gündoğusu ve keşişlemeden 4 ile 7, zaman zaman 8 kuvvetinde ve saatte 16 ile 27, zaman zaman 33 ile 40 deniz mili hızla eseceği bildirildi.

Açıklamada, fırtınanın sabah saatlerinden itibaren Fethiye-Anamur arasında etkili olacağının beklendiğine dikkat çekildi. Açıklamaya göre, bölgede hava parçalı çok bulutlu, Manavgat-Anamur arası yer yer sağanak yağışlı geçecek. Fırtına gece yarısından itibaren etkisini azaltacak. Görüş mesafesi 10 kilometre, yağış anında 3-5 kilometre dolayında olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious