Haftanın adamı Murat Şahin

  • Giriş : 23.04.2007 / 00:00:00

Antalya maçında büyük özveri göstererek tek ayakla kaleye geçen Murat Şahin’in futbol hayatı film gibi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şahin’in kariyerinde başına gelmeyen kalmadı. 1998’de ’Uche’nin ayağını kıran adam’ olarak anıldı

1 Şubat 1976’da İstanbul’da doğan tecrübeli eldivenin şimdiye dek başına gelmedik kalmadı.

* Orta sahada oyun kurucu olarak futbola başladı. Okul takımı seçmelerinde antrenöre ’kaleciyim’ deyince giydiği kazağı bir daha çıkartmadı.

* Göztepe İhlas Spor’da başarılı olunca 23 Haziran 1995’te F.Bahçe’ye geçti ve profesyonel oldu. Rüştü-Engin’in yedeği olarak 5 sezon bekledi. 97-98’de 2, 98-99’da 4 maç oynadı.

* Sabır taşı olduğu F.Bahçe’de en unutulmaz maçı Rüştü’nün falçatayla elini kesmesi sonrasında çıktığı Beşiktaş derbisi oldu. 38. dakikada Uche’nin ayağını kıran adam olarak tarihe geçti. Adeta kabak başına patladı.

* 2000-01’de D.Bakır, 01-02’de Adana ile 1. lige çıkma sevinci yaşadı.

* TMSF’nin el koyduğu Adana’dan ocak 2004’te Rize’ye geçti. FIFA Konfederasyon kupasında yedek bekledi. 2004’te Beşiktaş’a geldi.

* Del Bosque, Rıza ve Tigana ile 3 sezonda 15 lig maçı gördü. Ve son Antalyaspor maçında ’tek ayakla’ 7 kurtarış, 13 yan top alıp ’halk kahramanı’ olmayı başardı.

Şahin oynamadan 160 milyar alacak
Beşiktaş yönetimi, sözleşmesini bir yıl uzattığı Murat’a 5 maç için 50 milyar ödeyecek. Kartal ligde 5’te 5 yaparsa kaleci Murat, toplam 25 bin dolar prim alacak. Şampiyonluk halinde ise 50-60 bin dolar daha prim var. Murat Şahin minimum 70, maksimum 160 milyar kazanacak.

Nobre ve Koray yok
Beşiktaş 'ta, F.Bahçe Kupa rövanşında Nobre ile Koray yer alamayacak. Antalya maçında sakatlanan Nobre’nin MR’ında, sol üst adelesinde lif yırtığı saptandı. Koray da kasığındaki yırtık ve ödemler nedeniyle F.Bahçe ve Sivas maçlarında yok.

Nobre ve Koray’ın sakatlığıyla sarsılan Tigana, dün moralsiz Burak ve iyileşen İ.Üzülmez’le görüştü. Burak’a moral veren Tigana, Baki’nin cezalı olması nedeniyle Sivas maçı için İ.Üzülmez’den hazır olmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious