Haftanın en çok satan 20 kitabı

Haftanın en çok satan 20 kitabı.11292
  • Giriş : 19.11.2008 / 11:34:00

Türk okuru Cahillikler Kitabı'nı sevdi. Livaneli'nin romancılığı da besteciliği kadar yoğun ilgi görmeyi sürdürüyor. Olasılıksız'ın satış hızı kesilmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haber 7 Kitap Dünyası ekibi ve strateji ortağı www.ilknokta.com ekibinin dağıtım şirketlerinin raporları ve kitap satış zinciri bulunan satış noktalarının rakamlarını baz alarak derlediği, reklam ve yönlendirme kaygısı taşımayan tartışmaya kapalı en çok satan kitaplar listesi şu şekilde oluştu:

1- Cahillikler Kitabı - John Lloyd,John Mitchinson - NTV Yayınları
Bildiğinizi düşündüğünüz her şey yanlış…Bu kitap, yaygın kanılarla ilgili yanlış bilgilerimizin ve yanlış anlamalarımızın kapsamlı bir listesini sunuyor.

2- Son Ada - Zülfü Livaneli - Remzi Kitabevi
Darbeci bir başkan, emeklilik yıllarını geçirmek üzere, herkesin her şeyiyle hoşnut olduğu cennet bir adaya yerleşir. Başkan, ruhuna dek işlemiş olan yıkıcılık potansiyelini, geçmiş politik gücünden de yararlanarak kullanmaya kararlıdır. Bu doğrultuda tüm adayı etkileyecek müdahalelere girişir.

3- Zar Adam - Luke Rhinehart - Pegasus Yayıncılık
Gündelik hayatından monotonluğundan sıkılmış psikiyatrist Luke Rhinehart Manhattan'da eşi ve iki çocuğuyla yaşamaktadır. Hem Batı hem de Doğu felsefelerinin hayatın anlamı alternatiflerinden tatminsizlik yaşayarak basit zar atışlarıyla kendi dinini oluşturarak hayatını sonsuza kadar değiştirir.

4- Olasılıksız - Adam Fawer - April Yayıncılık
Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto'da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?

5- Bakirenin Aşığı - Philippa Gregory - Artemis Yayınları
Boleyn Kızı ve Kraliçenin Soytarısı romanının yazarından, Kraliçe Elizabeth döneminin ilk yıllarını ve o tehlikeli günleri anlatan, nefes kesici bir roman. İngiltere'nin yeni kraliçesi olmuş Elizabeth'i bekleyen iki büyük tehlike vardı: Fransızlar'ın, İskoçya'yı istila edip İskoçya Kraliçesi Mary'yi tahta geçirme tehdidi ve Elizabeth'in, vatan hainliğinden hüküm giyip zindanda kalmış Robert Dudley'ye olan tutkulu aşkı.

6- Masumiyet Müzesi - Orhan Pamuk - İletişim Yayınları
Yalnız aşk değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki düşüncelerinizi de derinden etkileyecek bir roman...

7- Karanlıktaki Adam - Paul Auster - Can Yayınları
Uçsuz bucaksız Amerika kırsalının bir beyaz gecesinde daha, dünyayı kafamın içinde döndürerek yeni bir uykusuzluk nöbetiyle boğuşurken karanlıkta tek başınayım...

8-Her Kuşun Eti Yenmez - Emin Çölaşan - Bilgi Yayınevi
Emin Çölaşan, Hürriyet'ten kovulma sürecini anlattığı ve bir milyon kişinin okuduğu Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi kitabından sonra, “işsizlik günlerinde” yaşadığı duyguları ve olayları bu kitapta anlattı. Bu konuda daha önce yazdıklarının nasıl doğru çıktığını, Tayyip Erdoğan ve Aydın Doğan'ın sözleriyle kanıtladı.

9- Yanılmışım Tanrı Varmış - Antony Flew - Profil Yayıncılık
Dünyanın en ünlü ateisti fikrini nasıl değiştirdi?

10- Destina - Mine G. Kırıkkanat - Literatür Yayıncılık
Henüz yaşanmamış yakın bir geleceği anlattığı Destina'da “Bu romanda yazılı her şey doğru, hiçbir şey gerçek değildir” diyor Mine G. Kırıkkanat.

11-Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini - Everest Yayınları
Uluslar arası çoksatar listesine girmiş ve 8 milyonu aşkın kişi tarafından okunmuş olan Uçurtma Avcısı, hem 2006 hem de 2007'de Penguin/Orange Readers's Group Ödülü'nü kazandı.

12- Empati - Adam Fawer - April Yayıncılık
Yaşamınızın kontrolü sizde değil! Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz. Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz. Bu kitabı kapatabilirsiniz.

13- Şifalı Bitkiler - Ahmet Maranki, Elmas Maranki - Mozaik Yayınları
Stratejik araştırmalar uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki ile Fizyoterapist, Biyoenerji uzmanı, Ekstrasens ve İgleroterapist Elmas Maranki çiftinin kaleme aldıkları kitaplarla başlayan Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Süreci, kitlevi bir bilinçlenme hareketine dönüştü. Geçen 2 yıl süre zarfında 500 bin km yol kat ederek yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık 250 görüntülü konferans veren çift, 500 binden fazla kişiye doğrudan, yüz yüze, milyonlarcasına da TV, radyo ve yazılı medya aracılığıyla “sağlıklı düşün, beslen, yaşa” sloganıyla yaşam enerjisini arttırmanın ilmi ve pratik yollarını anlattı.

14- Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır - John Izzo - Pegasus Yayıncılık
“Hangi yaşta olursanız olun, bu kitabı gerçekten daha önceden okumuş olmayı dileyeceksiniz. Buradaki kişisel anekdot ve içten bilgelik yüreğinizi kuşatacaktır.”
- Stephen Covey, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabının yazarı

15- Bir Şeytan'ın Papazı - Richard Dawkins - Kuzey Yayınları
“Dawkins zamanımızın en büyük evrim biyologu … Tartışma-ya girmekte çok hızlı ve sahte bilim insanlarının, bağnaz dindarların ve muğlak felsefecilerin yırtıcı bir düşmanı.”
Christopher Lambton, Scotsman

16- Üç Kadın Üç Pırlanta - Lauren Weisberger - Altın Kitaplar
Üç kadın, üç hayat ve evlilik hayalleri... Kulağa çok hoş gelen bu sözcükler, bir anda kâbusa dönüşebilir... ve her kadın aşağıda anlatılan küçük hikâyelerden birini, bir şekilde yaşayabilir. Emmy, nişan yüzüğünü parmağına takmaya bir adım kala yirmi üçlük bir çıtır uğruna erkek arkadaşı tarafından terk edilir. Beyaz gelinliği ve muhteşem düğün hayalleri bir anda suya düşer... Arkadaşları, yaşadığı hayal kırıklığını unutması için erkeklerle gününü gün etmesini tavsiye ederler. Ama Emmy için sorunun çözümü gerçekten bu mudur?...

17- Bitkisel Sağlık Rehberi - İbrahim Adnan Saraçoğlu - Saraçoğlu Enj. Danışmanlık
Achillie millefolium bitkisi civanperçemi, kandil çiçeği, akbaşlı, binbir yaprak otu, barsama otu adları altında satılmakta dır. Aynı bir bitkinin çok sayıda farklı türleri de bulunmaktadır. Türlerin farklılığı tedavi gücünü de farklı olarak etkilemektedir. Tüm bunlar, acaba doğru bitkiyi kullanıyormuyum sorusunu akla getirmektedir.

18- Tuncay Güney Anlatıyor - Bedir Acar - Timaş Yayınları
Türkiye, çok şey bilenler için tehlikeli bir ülkedir… CHP Milletvekili Ali Topuz Kanada'ya gidip Ergenekon hakkında konuşmaması için Tuncay Güney'i tehdit etti mi? Yunanistan'dan kara para aklama karşılığında iktidarı ele geçirdikleri takdirde Ege Adaları'nın tamamını Yunanistan'a bırakacağına dair anlaşma imzalayan parti lideri kim?

19- Bin Muhteşem Güneş - Khaled Hosseini - Everest Yayınları
Nereye giderseniz gidin, ülkeniz peşinizden gelir. Artık siz orada yaşamasanız da o içinizde yaşar. Afganistan'ın Khaled Hosseini'de yaşadığı gibi…

20- Julian Sırrı - Gregg Loomis - Pegasus Yayıncılık
Da Vinci Şifresi heyecanını tekrar yaşamak isteyenler, bu sürükleyici romanı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz. Publishers Weekly

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*