Haftasonu hava buz gibi olacak!

Haftasonu hava buz gibi olacak!.20731
  • Giriş : 09.11.2007 / 23:26:00

Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yurt geneli, yarın Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yurt geneli hafta sonu yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Yarın iç ve batı kesimlerde fırtına ile birlikte yağış beklenYağışlı havaya bağlı olarak yarın Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, akşam saatlerinden sonra, Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında yağmur ve sağanak şeklinde yağış görülecek. Sağanak yağışlar özellikle Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkili olacak.

Rüzgar yarın sabah saatlerinden itibaren yurdun batı kesimlerinde güney-güneybatı (lodos) yönlerden akşam saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerde kuzeybatı (karayel) yönlerden fırtına şeklinde, saatte 60-70 kilometre hızla esecek. Hava sıcaklığı yarın iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artarken, Pazar günü hissedilir derecede (6-8 derece) azalacak.
Pazar günü hava sıcaklığındaki azalmaya bağlı olarak iç ve kuzey bölgelerin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı da görülecek.

Öte yandan kayak merkezlerinden Elmadağ'a da yılın ilk karı düştü.

DENİZLERDE FIRTINA BEKLENİYOR

Doğu Akdeniz ile Orta Karadeniz'de kuvvetli, diğer denizlerde hafif esmekte olan rüzgar, bu gece saatlerinde Ege'den başlamak üzere tüm denizlerde kuvvetlenecek. Rüzgar, genel olarak Lodos (güneybatı), yarın öğle saatleri ile gece arasında Marmara, Ege ve Batı Karadeniz'de karayelden (kuzeybatı), genel olarak 6 ila 8 yarın gece saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz'de 7 ila 9 kuvvetinde esecek. Fırtınanın Pazar günü hafifleyerek, öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious