Haftasonu hava nasıl olacak?

Haftasonu hava nasıl olacak?.8654
  • Giriş : 13.06.2008 / 11:40:00
  • Güncelleme : 13.06.2008 / 11:45:19

Türkiye haftasonunu nasıl geçirecek? İşte hava durumu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul"da hava bugün daha sıcak, ancak Trakya"dan ilerleyen bulutlar bu akşam gökyüzünü kapatabilir. İstanbul"da bu Pazar"da yüksek olasılıkla yağmur görülecek. Ankara"da bugün sıcaklık daha yüksek, pazar günü yaz yağmuru bekleniyor. İzmir"de sert esecek lodos, bulutlanmayı biraz artırırken; başağrısı ve halsizliğe de neden olabilir. Bursa ve Adana açık ve bunaltıcı. İstanbul 29, Ankara 30, İzmir 32, Bursa 33, Adana 32 derece.

Marmara Bölgesi"nde bugün hava, lodosunda etkisi ile daha sıcak. Ancak Bulgaristan"dan gelecek bulutlar Trakya"nın bazı ilçelerine hafif yağmur bırakabilir. Bu bulutlar Marmara semalarında 2-3 gün dolaşmaya devam edecek. Pazar günü bölgede yüzde 80 olasılıkla sağanak şeklinde yaz yağışları bekleniyor. Bugün Edirne 31, Sakarya 33, Çanakkale 30 derece.

İç Anadolu bugün daha açık ve daha sıcak, sıcaklık 30 dereceye yaklaşıyor. Cumartesi günü Marmara"dan gelmeye başlayacak bulutlar, Pazar günü bölgenin geniş bir kısmında sağanak yağmura ve biraz serinlemeye neden olacak. Konya 28, Eskişehir 30, Sivas 25 derece.

Ege"de bugün lodos esiyor, bu nedenle daha nemli ve halsizlik yapan bir hava oluşacak. Bölgede havayı çok kapatmayan, beyaz bulutlar da görülecek. Kütahya"da çok hafif yağmur olabilir. Pazar günü de bölgenin iç kesimlerinde yaz yağmuru bekleniyor. Denizli 33, Muğla 31, Kütahya 30 derece.

Akdeniz Bölgesi"nde lodos, yüksek nem oranı ve çok bunaltıcı bir havaya neden oluyor. Kıyılarda hava güneşli, iç kesimlerde ise küme küme beyaz bulutlar görülüyor. Antalya 33 derece.

Güneydoğu'da hava açıyor. Diyarbakır 31 derece.

Doğu Anadolu da bugün sadece Erzurum-Kars arasında hafif yağmur olabilir, diğer yerlerde parçalı bulutlu bir hava olacak. Erzurum 19, Malatya 30, Van 21 derece.

Karadeniz"de kuvvetli yağmurlar etkisini kaybediyor, sıcaklıklar 3-4 derece artacak. Ancak Cumartesi günü batı Karadeniz"de hafif olarak yeniden başlayacak yağmur, Pazar günü şiddetini artıracak. Trabzon 24, Bolu 30, Samsun 26 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious