Haftasonu hava nasıl olacak?

Haftasonu hava nasıl olacak?.16920
  • Giriş : 24.04.2009 / 09:15:00

Ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde kuvvetli yağış görülecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde görülecek olan yağışların; Doğu Anadolu'nun iç ve doğusu (Tunceli, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Van, Bitlis ve Muş) ile Doğu Akdeniz'de (Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana ve Hatay) kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Marmara'da kuzeydoğu (Poyraz), ülkemizin güneydoğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ: Ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde görülecek olan yağışların; Doğu Anadolu'nun iç ve doğusu (Tunceli, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Van, Bitlis ve Muş) ile Doğu Akdeniz'de (Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana ve Hatay) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI: Güneyli rüzgarlarla birlikte Şanlıurfa ve Mardin çevreleri başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerinde karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*