Hagi, İstanbul'a geldi

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

Galatasaray'ın eski futbolcusu ve eski teknik direktörü Gheorghe Hagi, ülkesi Romanya'daki bir futbol yarışmasında dereceye giren 10 genci, ödül olarak Galatasaray ile antrenmanlara çıkmaları için İstanbul'a getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

George Hagi, Romanya'da bir bankanın sponsorluğunda gerçekleştirilen ve kendisinin de görev aldığı Futbol yarışmasında dereceye giren 9-15 yaş arası 10 oyuncuyu, İstanbul'a getirdi. Rumen teknik adam, getirdiği gençleri Galatasaray'la 1 hafta antrenmana çıkmayla ödüllendirecek.

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Hagi, Galatasaray'daki teknik direktörlük görevinden ayrıldıktan sonra ilk kez Florya'ya geldiğini belirterek,"Kendimi burada her zaman evimdeymiş gibi ve mutlu hissediyorum'' dedi. Rumen çalıştırıcı, Romanya'da dereceye giren oyunculara ödül olarak daha önce formasını giydiği takımlarla antrenmana çıkarmaya amaçladıklarını belirterek,"Galatasaray'dan başladık, çünkü en uzun süre burada Futbol oynadım ve en başarılı dönemimi burada geçirdim. Onun için Galatasaray'dan başladım. Daha sonra Real Madrid, Barcelona ve Brescia'da da aynı organizasyonu yapacağız'' diye konuştu.

"Galatasaray BİR AVRUPA TAKIMIDIR"

Georgi Hagi, basın mesuplarının Galatasaray'ın Avrupa'da başarıyı yakalayıp - yakalayamayacağı şeklindeki soruları üzerine ise şu açıklamayı yaptı:"Bu zorluklar Galatasaray için geçerli değil, çünkü hep zoru başardı. Galatasaray bir Avrupa takımıdır ve adının geçtiği yerde de her şey mümkün. Bunu geçmişte ispat etti. Gittiği her yerde gereken saygıyı görüyor''

Galatasaray'ın, iyi Futbol oynaması halinde gruptan çıkma şansının yüksek olduğunu kaydeden Hagi, futbolu bıraktıktan sonra sarı-kırmızılı takımda bir türlü istenilen ''10 numaranın'' bulunamadığının söylenmesi üzerine, Türkçe olarak ''Zor. Bu kolay değil'' ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious