Hagi, Steau Bükreş'e gitti

Hagi, Steau Bükreş'e gitti.9662
  • Giriş : 24.06.2007 / 10:58:00
  • Güncelleme : 24.06.2007 / 11:01:53

Galatasaray forması altında büyük başarılara imza atan dünyaca ünlü efsanevi futbolcu George Hagi, Steau Bükreş'in teknik direktörü oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Takımın eski teknik direktörü Cosmin Olaroiu'nun, Suudi Arabistan'ın Al Hilal takımıyla anlaşması üzerine Steaua Bükreş kulübü Gheorghe Hagi ile anlaşma imzaladı.

Henüz sezon bitmeden Olaroiu ile 3 yıl daha anlaştığını duyuran Setaua Bükreş'in patronu Gigi Becali, Olaroiu'nun yıllık 1 milyon 600 bin dolara Al Hilal'e gitmek istemesi üzerine Hagi ile görüşmek üzere dün Köstence'ye gitti. Hagi ile burada gerçekleştirdiği görüşmede her türlü konuda anlaşan Becali "Sezonun bombasını biz patlattık diyerek" Hagi ile buluştuğu otelden ayrıldı.

Muhabirlerin sorularına kısa cevaplar veren Hagi ise "Benim için sürpriz oldu. Steaua için her şeyi yapmaya hazırım." dedi. Süresi ve rakamı belirtilmeyen sözleşmenin bugün resmen imzalanması bekleniyor. Hagi, imzanın ardından yeni takımıyla birlikte Kaprun kampı için Avusturya'ya gidecek.

Bir buçuk yıldır Steaua Bükreş'i çalıştıran Cosmin Olaroiu, 55 maçta 32 galibiyet, 14 beraberlik, 9 mağlubiyetle iyi bir grafik çizmişti. Steaua'da iki şampiyonluk yaşayan Olaroiu, takımıyla UEFA yarı finaline ulaşmıştı. Hagi ise, Türkiye'den döndükten sonra Poli Timişoara takımını 5 ay gibi kısa bir süre çalıştırmış, ardından 1 yıldan fazla süren sessizliğe bürünmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious