Hagi: Rüştü gitmekte haklı

Hagi: Rüştü gitmekte haklı.11286
  • Giriş : 22.06.2007 / 09:57:00

Organizasyonun başlama vuruşunu gerçekleştiren Hagi, Türkiye’ye önemli mesajlar gönderdi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

'Galatasaray'ın eski ruhunu kazanması zor gibi görünüyor; bir gün dönebilirim.' Aslan’ın efsane ismi Hagi, Türk Milli Takımı’nın sahne aldığı plaj futbolu turnuvasında Romanya temsilcimiz Bünyamin Osman’a samimi açıklamalar yaptı. Organizasyonun başlama vuruşunu gerçekleştiren Hagi, Türkiye’ye önemli mesajlar gönderdi:

Profesyonel olmak şart
Kendimi Türkiye’de çalışmak için hazır hissediyorum. Elbette bir gün geri dönebilirim. Yeter ki bu iş artık profesyonelce yapılsın. Tabii onlar bilir. Hagi’nin doğrularını görürlerse, ben hazırım. Avrupa’da ilerlemenin zamanı geldi. Son yıllarda ne kulüp ne de ulusal takımda bir başarı yok.

El uzatmadan olmaz
Galatasaray’ın eski ruhunu yakalaması zor gibi görünüyor. Ama suçlamak değil destek olmak lazım. Eski jenerasyon futbolculara, antrenör ya da menacerlik gibi görevler verilirse başarının geleceğine inanıyorum. Futbolu bırakanlara yöneticilerin artık el uzatması gerekiyor.

Bastonla mı oynar!
Fenerbahçe’nin Roberto Carlos transferi için tam bir ‘vurgun’ diyebilirim. Her açıdan Türkiye’ye büyük katkı sağlayacak. Brezilya kökenli olması, şov yönünü de ön plana çıkaracaktır. Carlos’un gelişi gençlere de yarar. Ülke adına pozitif açıdan hem Avrupa hem de dünyaya bir açılış olacak. istanbul’a ilk geldiğimde benim için de ‘Bastonla mı oynayacak?’ diye espriler yapmaya çalıştılar. Buna benzer şeylerin Carlos’a karşı söylendiğini duyuyorum. 11 yıl Madrid’de forma giymiş, kariyeri tartışılmayacak bir yıldıza bunların denmesi anlamsız. Ben umursamadım, o da takmaz umarım.

Gündemde bile yoktu
Yabancı sınırının kalkması çok gereksiz ve mantıksız. Bizim dönemimizde böyle bir şey gündeme dahi gelmedi. Sınır kalkarsa, ikinci sınıf yabancı oyuncular takımları işgal edecek. Bu hem kulüplere hem de A Milli Takım’a zarar verecek. Dilerim ki, biraz daha akılcı davranırlar.

Semboldü ama haklı
Rüştü’nün Beşiktaş’a gitmesini anlayışla karşılamak gerek. Profesyonel bir futbolcu. Bir de onun açısından bakılmalı. Evet, Rüştü Fenerbahçe’nin sembolüydü ama artık orada yapacak çok fazla şeyi kalmamıştı. Kariyerinin son yıllarını bu şekilde değerlendirmesi kesinlikle kabul edilebilir.

Genç hoca cesareti
Ertuğrul Sağlam ile karşı karşıya oynama fırsatı da bulduk. Çok düzgün bir kişiliği var. Hocalığını da takip ettim. Genç, yetenekli ve vizyon sahibi. Tabii ki genç hocalara görev vermek cesaret işi. Beşiktaş Yönetimi’ni bu nedenle kutlamak gerek. Umarım başarılı olur ve diğerlerinin de önünü açar.

Sizi çok özledim...
Türkiye benim ikinci vatanım. Hayatımın en güzel günlerini yaşadım istanbul’da. ikinci vatanım için çok şey yapmaya hazırım. Unutulmadığımı görmek, bilmek, duymak beni öylesine gururlandırıyor ki... Avrupa’da adım adım yükselirken yaşadıklarımız hiç aklımdan çıkmıyor. Taraftarları çok özledim. Onların da beni özlemiş olduğunu umuyorum. Bir lafım vardır: Futbola karşı ne kadar saygılıysan, sana da o kadar saygı gösterirler. Üzerimde emeği olan herkese binlerce kez teşekkürler.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious