Hagi: Türkiye'ye gelirim!

Hagi: Türkiye'ye gelirim! .9662
  • Giriş : 23.08.2007 / 00:26:00
  • Güncelleme : 23.08.2007 / 00:29:21

Romanya Birinci Lig takımlarından Steau Bükreş Takımı'nın teknik direktörlüğünü yapan Gheorghe Hagi, yeniden Türkiye'de görev yapabileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kariyerinin en parlak günlerini yaşadığı Galatasaray'dan uzak kaldığını ifade eden Hagi, ''Ama iyi haberler alıyorum. Onlar da sezona bizim gibi iyi başladı. Ancak şimdi bir değerlendirme yapmak için çok erken'' dedi.

Kendisiyle kıyaslanan Lincoln'ün iyi transfer olduğunu belirten Hagi, ''Tekniği yüksek, iyi paslar atıyor ve asist özelliği var, ayrıca çok çalışıyor'' derken, ''Biz Lincoln'lü Schalke'yi 1-0 yenmiştik'' hatırlatmasını yapmaktan da geri kalmadı. Galatasaray'dan ayrılan futbolcularla ilgili konuşmaktan kaçınan Hagi, ''Ben orada değilim. Dolayısıyla neler olduğunu tam olarak bilmiyorum. Ancak Necati her hocanın takımında görmek isteyeceği bir oyuncu'' açıklamasında bulundu.

CARLOS KALİTEYİ ARTIRDI

Türkiye ile Romanya arasında gelir bakımından büyük farklar olduğuna değinen Hagi, beğendiği Türk futbolcular bulunduğunu, ancak transferlerin maddi olarak çok zor olduğunu belirtti.
Emre Aşık'ın Steau Bükreş'e transferiyle ilgili olarak ''Her şey geçti'' diyen hagi, tekrar Türkiye'de çalışmasının da her zaman mümkün olduğunu dile getirdi.
Fenerbahçe'nin Roberto Carlos transferini de değerlendiren Hagi, şöyle konuştu:
''Roberto Carlos büyük bir yıldız. Mükemmel bir sol ayak. Defans oynuyor ama ofansif yönü de çok güçlü. Fenerbahçe'ye faydalı olacaktır. Yeni transferler Türkiye Ligi'ni zenginleştirdi, kalite biraz daha yükseldi.'' Hagi, Türk Milli Takımı ile ilgili olarak da, ''Fatih Terim tecrübeli ve kaliteli bir hoca. Ne yapması gerektiğini bilir. Türkiye her geçen gün daha iyi bir takım oluyor. Başarılı olacaklar'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious