Hain bir senaryonun içine çekiliyoruz

Hain bir senaryonun içine çekiliyoruz.9826
  • Giriş : 27.12.2008 / 08:22:00
  • Güncelleme : 27.12.2008 / 08:22:49

Demirören restini çekti: Bizi kolay lokma sananlar Beşiktaş'ın ne kadar büyük olduğunu elbet görecekler!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi. Beşiktaş'ın 21 yıl öncesinden başlayan "hain bir senaryonun" hedefi olduğunu savunan Demirören, "Bizi kolay lokma sananlar Beşiktaş'ın ne kadar büyük olduğunu görecekler" diye konuştu. Genel Sekreter Kenan Öner, tek tek hakem hatalarını konu edinen bir sinevizyon gösterisini gazetecilere sundu.

"GÜÇLENECEK EKONOMİK YAPIMIZ ENGELLENDİ"

Sözlerine "Büyük Beşiktaş camiasına seslenmek için karşınızdayım.. Söyleyeceklerim sadece Galatasaray maçı için değil. Son 20 sene öncesine kadar dayanan hakem hataları için ve üzerimize oynayan oyunlar için açıklama yapacağım” ifadesiyle başyalan Demirören, “Van'da voleybol kuralları ile oynanan, Ankara'da basket maçı skorları hatırlatan maçları anımsayın. Şampiyon olmanın ekonomik değil manevi olduğu ortamlarda şerefli ikincilikler yaşadık” diye konuştu.

105 yıllık kulüp tarihinde Beşiktaş'ın Seba zamanında ekonomik değerini bulduğunu, Serdar Bilgili zamanında kurumsallaştığını dile getiren Demirören, “Benim zamanımda yapılacak Seba Projesi ile birlikte güçlenecek ekonomik yapı engellenmiştir. 8 puan önde olduğumuz dönemlerde de ligin tatsız olduğu gerekçesiyle, Samsunspor maçından itibaren elimizden alınan şampiyonluğumuz.. Bu gerçekleri görmemiz gerekmektedir.." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Demirören sözü Genel Sekreter Kenan Öner'e bıraktı. Öner ise, hakem hatalarını sinevizyon gösterimi ile basına sundu.

"SÜREKLİ MAĞDUR EDİLİYORUZ"

Sürekli mağdur edildikleri bir ortamda mücadele ettiklerini savunan Öner, ilk olarak 1987 yılındaki Malatyaspor – Beşiktaş maçında yaşanan gelişmeleri gündeme getirdi. Buradaki Şeyhmus ile Eren arasındaki konuşmaları ekrana taşıyan Öner, Beşiktaş'a yönelik engellemelerin bu dönemde başladığını savundu.

Öner daha sonra olaylı Beşiktaş – Samsunspor maçını gündemine aldı. Görüntülerin ardından konuşmasını sürdüren Öner, “Samsunspor maçında olanları hatırlamak için bunu gözler önüne serdik. Papila'nın gerginliğini görüyor musunuz? Ahmet Yıldırım'ın gördüğü kırmızı kart gerçekten doğru muydu?" şeklinde basın mensupları ile konuştu.

Kenan Öner mağduriyetlerini, “Heyecan bitti denilen sezonun ikinci yarısının ilk maçıydı. Ara transfer döneminden sonra olaylar aldı başını gitti. Fenerbahçe'nin Rize maçında yaşadıkları, Arda'nın penaltı pozisyonu, daha çok görüntü var ama zaman yetmez. Biz hatalarımızdan dolayı isyan ediyoruz. Verilen basit kararlar sonucu mağdur oluyoruz. Ligin sonundaki puan cetvelini hatırlayın. Puanları adaletli bir şekilde dağıttığınız zaman kimin ligin zirvesinde olduğunu görürsünüz. Varsayımlar değil sadece net pozisyonları gösteriyoruz.” şeklinde dile getirdi.

Basın toplantısının devamında Öner, hakem hatalarından bahsetmeye devam etti...İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçında Nobre'nin kart görerek cezalı duruma düştüğüne dikkati çeken Öner, “Ardından Fenerbahçe maçında mağlup olduktan sonra zirve yarışından koparılışımız. Bu maçları düşünün. Kazım'ın da o maçta smacı vardı. Birer puan alacağımıza, biz puan alamadık ama rakibimiz 3 puan aldı. Bizim hesabımız rakiplerimizle değil, kendimizle” diye konuştu.

Higuain'in geçtiğimiz sezon Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan maçınuzatma dakikalarında attığı golün, hakem İsmet arzuman tarafından, daha öncesinde faul olduğu gerekçesiyle iptal edilmesine de değinen Öner, “Ankaraspor-Fenerbahçe maçında Edu'nun Özer'e yaptığı faul. bizim maçlarda verilen sarı kartlara ve bir de rakip takıma verilen kartlara bakın. Aradaki farkı görün. İyi bir oyun sergilediğimiz Fenerbahçe maçında Cisse oyun dışı kaldı ve yenildik. O maçta 11'e 11 kalsak yenilmezdik" dedi.

Öner son dönemdeki hakem hatalarını değerlendirerek, "Son iki ayda hata kabul edilmeyecek yanlışlar yapılıyor. Bize çalınan bir hareketin daha ağırı rakiplere çalınmıyor. Biz çifte standart mağduru oluyoruz. Bizim de hatalarımız oluyor ama bize yapılan daha fazla." ifadelerini kullandı.

AHMET ÇAKAR ÖRNEĞİ!

Kenan Öner eski hakem ve yorumcu Ahmet Çakar'ın bir sözünü gündeme getirdi. “Ahmet Çakar, 'Beşiktaş'ı bu sene doğradılar' dedi. Trabzonspor, Bursaspor maçında bariz ofsayttan yediği golle mağlup oldu ama bir hafta sonra Eskşehirspor maçında öyle kararlar verildi ki, biz bundan şikayetçiyiz” diyen Öner, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Beşiktaş adaletin peşinde, temiz futbolun peşinde, çifte standartın olmadığı eşit bir ortamın peşinde... Beşiktaş camiasının bizden beklentisini hatalara kurban edemeyiz.”

MHK Başkanı Oğuz Sarvan ile ilgili olarak da konuşan Öner, "Kendisi ilk yarının iyi ki bittiğini, aksi takdirde havlu atacak duruma gelindiğini dile getirmiştir. Aynı hakemin, aynı pozisyonlarda iki farklı karar vermesini eleştiriyoruz. Futbolda hata var ama asgari olmalı" şeklinde konuştu.

"BU HAİN BİR SENARYO"

Sinevizyon gösterisinin ardından, Kenan Öner'den sözü tekrar Başkan Yıldırım Demirören aldı. "Bu izlediklerinin hain bir senaryo. Sahneye koyanlar da bunu gerçekleştiremeyecek. bugüne kadar duruşumuzun değerini anlamayanlar bundan sonra tavrımız karşısında boğulacaklar” diyen Demirören, “Tavrımız, sessizliğimiz efendilikten ve büyüklükten. Hep söyledik ama anlatamadık. Başarı için her yol mübahtır sözünün karşısındayız. Bizi kolay lokma sananlar Beşiktaş'ın ne kadar büyük olduğunu görecekler. Verilen kararları izledik. Saha içinde yaşadıklarımız bunlar. Saha dışında yaşadıklarımız da cabası" dedi.

"BİZE MANİ OLUYORLAR, RAKİPLERİMİZE HER TÜRLÜ YARDIMI YAPIYORLAR"

Demirören her alanda sürekli olarak engellendiklerini de savunarak, “Biz Fulya gibi dev bir projeye sahibiz ama engelleniyoruz. Ekonomik büyüklüğümüzün en önemli adımını gerçekleştirmemize mani oluyorlar. Tarihi dokuya zarar vermeden yapacağımız İnönü Stadı projesi, UEFA standartlarında mecbur olan, 2500 kişilik otopark olayı, trafik olur diye engellendi. Konum olarak dünyanın en güzel stadındayız. Bizi başka yere taşımak istiyorlar. Fakat diğer rakiplerimizin statlarına her türlü yardımı yapıyorlar" şeklinde konuştu.

DEMİRÖREN MEDYAYI ELEŞTİRDİ VE ÖZÜR DİLEDİ

Yıldırım Demirören'in eleştirilerinden basın da payını aldı. “Eleştiri sınırlarını aşan medya mensupları, bana hakaret etmeyi marifet sayabilirsiniz, reyting almak için yapabilirsiniz ama önemli olan Beşiktaş değerleridir” diyen Demirören, “Bunu yapanlar figuranlardır. Tek başına olmanın rahatlığıyla yapılan yorumları izliyoruz. Çifte standartlı bakışlarla yanlış yönlendirmelerde bulunan medya mensuplarından şikayetçiyiz. Biz başka camialara benzemeyiz. Bir örnek vereyim. Zapo'nun ikinci hareketinden sonra kırmızı görmesi gerektiğini ama hakemin şov yaptığını dile getirdim. Ben tarafsız bir yönetim istiyorum” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısının son bölümünde özeleştirel bir tutum takınan Demirören, “Beşiktaş Başkanı ve Demirören Ailesi'nin bir ferdi olarak bazı ağır ithamlarda bulunmuş olabilirim. Herkesten özür diliyorum. Ama burada büyük sıkıntılarımız anlattık. Bize düşen birlik olmak. Sadece gerçekleri paylaşmak istedim." ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun Kulüpler Birliği Vakfı toplantısına neden katılmadıkları ile ilgili sorusuna ise Demirören, "Katılmadık. İyi niyetle yaklaşarak, ikinci dönem daha güzel şeyler yapmasını bekliyoruz. Bizim olmadığımız toplantıda alınan kararların geçerliliği yoktur. Eğer Sarvan istifa ederse, Külüpler Birliği bir araya gelerek ortak aday açıklamalı." şeklinde cevap verdi, basın toplantısını tamamladı.

SPORX

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*